TeknoBalta
Sektörel Haberler

Amazon, ‘Kapı Zili’ Şirketini 1 Milyar Dolara Satın Alıp Güçlenmeye Devam Ediyor!

Amazon, ‘Kapı Zili’ Şirketini 1 Milyar Dolara Satın Alıp Güçlenmeye Devam Ediyor!

Reuters’ın yayınladığı habere göre Birleşik Devletler merkezli e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon, 1 milyar doların üzerinde bir bedel karşılığında akıllı ev ürünleri şirketi Ring’i satın alma konusunda anlaşma sağladı. Amazon, geçtiğimiz sonbahar döneminde Amazon Cloud Cam ve Amazon Key kendi akıllı ev ürünlerini gün yüzüne çıkarmaya başlamışken Ring de akıllı kapı zilleri, güvenlik kameraları ve projektör ışıklarıyla tanınan bir şirkettir.

Bir Ring sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şirketin etkili ve uygun fiyatlı akıllı ev güvenlik araçları piyasaya sürerek evlerde güvenliğin çok daha üst seviyelere ulaşmasını sağladığını, Amazon gibi yaratıcı ve müşteri odaklı bir şirketle iş birliğinin de mevcut çalışmalarını daha ileri bir seviyeye taşıyacağını belirtti.

Ring, Amazon tarafından satın alınan diğer şirketler gibi kendi adı ile hizmet vermeye devam edecek fakat Whole Foods, Twitch ve Audible gibi ürün özelliklerini Amazon ürünlerine dahil edecek.

Bir Amazon sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Ring’in evleri güvenli ve huzurlu kılma görevine yardımcı olacakları için heyecanlı olduklarını söyledi. Amazon’un Ring’i satın alması ile birlikte şirketin ev gözetim sistemlerini kendi akıllı hoparlörü olan Echo’ya daha entegre etmesi ve Cloud Cam ürününü geliştirmesi muhtemel.

Benzer Yazılar

Adidas, lise futbol maçlarını izlemek için Twitter ile ortaklık yapıyor!

TeknoBalta

Kanada Vatandaşlarına Hızlı Ve Sınırsız İnternet

TeknoBalta

Bitcoin Son 2 Hafta’da %40 Değer Kaybetti!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster