TeknoBalta
İş Dünyası Haberleri

Amazon Türkiye’de Ne Zaman Faaliyete Geçiyor?

Amazon Türkiye’de Ne Zaman Faaliyete Geçiyor?

Birleşik Devletler merkezli e-ticaret devi olan Amazon’un Türkiye’de hizmete başlayacağı tarih belli oldu. Tüm toptancılara ve satıcılara hazırlıklı olmaları yönünde mesaj veren Amazon, Mart ayı sonu itibari ile ülkemizde test satışlarına başlayacak. Gelen bilgilere göre Amazon, piyasanın altında bir komisyon bedeli ile hizmete başlayacak ki bu da e-ticaret piyasasında dengelerin yeniden kurulmasına neden olabilir.

e-Bay’ın Gittigidiyor’u satın almasının ardından Amazon’un ülkemize yönelik bir ticari atılım yapmasına kesin gözü ile bakılıyordu. Amazon, beklentileri karşılıksız bırakmayarak geçtiğimiz yıl Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari’ye bağlı olarak faaliyet gösteren Amazon Turkey Services’i kurduğunu ve Türkiye’deki toptancı ve satıcılarla irtibata geçildiğini açıklamıştı.

Düşük komisyon ücreti ile e-ticaret dengelerini sarsacak olan Amazon, ayrıca kargo bedelini de düşürmek için kendi kargo şirketini kurdu. Shipping with Amazon adı ile hizmet verecek olan şirket ilk başta Amazon müşterilerinin daha düşük kargo bedelleri ile ürünlerine kavuşmasını sağlayacak. İlerleyen dönemlerde ise standart bir kargo firması gibi Amazon’dan bağımsız ürün taşıma işlemleri de gerçekleştirecek.

Amazon’un ülkemizde daha uygun fiyatlı e-ticaret hizmeti verecek olması, diğer e-ticaret şirketlerini şimdiden bazı katı düzenlemeler gerçekleştirmeye itmiş durumda. Gittigidiyor, mağazalara uyguladığı 2500 ürün sınırını 10 bine çıkarmış durumda. n11 ise ürün kalitesini arttırmak amacı ile mükerrer hesapları kapatmaya başladı. Mağazalara 5 bin ürün sınırı getiren şirket, ayrıca satıcıları ürünler için daha kaliteli görseller kullanmaları konusunda da uyardı.

Benzer Yazılar

Tesla, Model 3 Hedefini Tutturamadı!

Mertianz

Bu Cihazla Evcil Hayvanınızın Nerede olduğunu Görebileceksiniz!!

Mertianz

Nintendo, Sony ve Microsoft Yasa Dışı Garanti Kullanması Yüzünden Ağır Uyarıldı!

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster