TeknoBalta
Donanım Haberleri

AMD, RX 590 isimli ekran kartını tanıttı!

AMD, RX 590 isimli ekran kartını tanıttı!

AMD, güncellenmiş Polaris mimarisi kullanılan yeni RX 590 ekran kartını tanıttı.

Bir süredir AMD’nin RX 590 ekran kartını piyasaya süreceği konuşuluyordu. Bu söylentiler gerçek çıktı ve AMD yeni kartlarının duyurusunu yaptı. AMD RX 590, tahmin edildiği gibi güncellenmiş Polaris mimarisini kullanıyor.

12 nanometre FinFET teknolojisiyle üretilen RX 590, 36 işlem birimi üzerinde 2.304 tane paralel işlemciye sahip. Kartın GPU hızı 1.560 MHz olarak belirlenmiş. 8 GB kapasiteli GDDR5 bellekleri ise 256 bit veriyolu üzerinde 8.400 MHz efektif hızında çalışıyor.

Daha eski olan RX 580’e baktığımızda ise GPU hızının 1.340 MHz, bellek hızının da 8.000 MHz olduğunu görüyoruz. Yeni karttaki GPU frekansındaki bu büyük artış, performansı doğrudan etkileyecektir.

AMD yeni kartın yurt dışı fiyatını 279 dolar olarak belirlemiş. Türkiye fiyatının hangi seviyede olacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak çok yakında farklı markaların RX 590 kartları piyasaya girmeye başlayacak ve fiyatlar açıklanacaktır.

Benzer Yazılar

AMD 2. Nesil Ryzen işlemcilerini tanıttı!

TeknoBalta

Alienware Ve SYBER Marka Steam Machine’ler Ön Siparişe Açıldı!

Mertianz

AMD’nin Yeni Canavarı Fury X ilk Günden Tükendi

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster