TeknoBalta
Bilgisayar

Ekran Kartı fiyatları düşüşe geçti!

Ekran Kartı fiyatları düşüşe geçti!

Kriptopara madencilerinin ASIC sistemlere yönelmesiyle, kart fiyatlarının da normal seviyeye gerilediği gözleniyor.

Kriptopara madencilerinin ekran kartlarını tüketmesi, oyunculara bir süredir ciddi zarar veriyordu. Oyun oynamak için ekran kartı almak isteyen müşteriler, ekran kartı bulmakta zorlanıyordu. Stokta bulunan ekran kartları ise normal fiyatının çok üstünde fiyatlara satılıyordu.

ASIC sistemlerin ortaya çıkmasıyla birlikte ekran kartı fiyatlarının düştüğü gözlemleniyor. Amazon ve Newegg sitelerinde yapılan araştırmalarda, orta ve üst segment ekran kartlarının fiyatlarının %15 – %30 arası düştüğü gözlemlendi. Ortalama fiyat düşününün ise %25 seviyesinde olduğu görüldü.

Diğer taraftan bir süredir piyasada bulunmayan ekran kartlarının da yeniden stoklarda belirmeye başladığı gözlemlendi. Kriptopara konusundaki küresel belirsizlikler ve madenciliğe olan ilginin de azalmaya başlamasıyla, ekran kartı piyasasının yavaş da olsa normale dönmesi umuluyor.

Benzer Yazılar

Opera’dan Sizden Habersiz Bilgisayarınızda Kripto Madenciliği Yapanlar İçin Kökünü Kazıyacak Özellik!

Mertianz

DDoS saldırısı nedir? Nasıl yapılır?

TeknoBalta

Nasıl Bir Outlast 2 ile karşı karşıyayız?

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster