TeknoBalta
Oyun Haberleri

FINAL FANTASY XV Windows Edition daha piyasaya sürülmeden kırıldı!

FINAL FANTASY XV Windows Edition daha piyasaya sürülmeden kırıldı!

Final Fantasy 15 Windows Edition’ın yayınlanma süreci oldukça ilginç gelişmelere sahne oldu.

Geçtiğimiz haftalarda PC sürümünün yayınlanacağı duyurulan Final Fantasy 15, yayınlanmasına saatler kala kırıldı. Oyunun daha piyasaya çıkmadan kırılma hikayesi ise bir hayli ilginç.

Oyunun ön sipariş sözleşmesinde (EULA) herhangi bir şekilde Denuvo’dan bahsedilmiyordu. Ayrıca oyunun yayınlanan demo sürümünde Denuvo koruması bulunmuyordu. Fakat yapımcı şirket Square Enix, oyunun çıkışına 5 gün kala Steam sayfasını ve sözleşmesini güncelleyerek Denuvo’ya yer verileceğini doğruladı.

 

Oyunu ön siparişle satın alan oyuncular için önyükleme imkanı sağlandı. Steam platformu, bu tip önyükleme seçeneklerinde oyunun dosyalarını şifreleyerek koruma altına alıyor. Fakat Origin, bilinmeyen bir sebepten dolayı dosyaları açık bir şekilde oyuncuların bilgisayarlarına gönderdi. Bu durumun farkına varan Çinli hacker grubu 3DM ise hızlı bir şekilde oyunu kırma çalışmalarına başladı.

Hikayenin en dikkat çekici kısmı ise 3DM’in oyunu kırma yöntemi. Standart oyun dosyalarını elde eden hacker grubu, .exe dosyasını demo sürümündeki Denuvo koruması bulunmayan .exe ile değiştirerek oyunu kırmayı başardı. Bazı oyuncular, oyunun 9. bölümüne kadar ilerlemeyi başardıklarını söylerken, bir kullanıcı oyunu bitirdiğini belirtti.

Origin’deki önyükleme sürümünde dosyaların açık gelmesi, oyunun 155 GB’ye kadar ulaşan boyutundan kaynaklı olabilir. Bu büyüklükteki bir oyunun şifreli dosyalarının açılması, kullanılan algoritmaya bağlı olarak saatler sürebiliyor.

Benzer Yazılar

Call of Duty: Black Ops 4’ün ne zaman çıkacağı açıklandı!

TeknoBalta

Football Manager 2017 0XC00007b Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Sorunu

Mertianz

FIFA 18 Süper Ligin En İyi Futbolcuları 30-40

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster