TeknoBalta
Oyun Haberleri

Fortnite Apex’in Ping Özelliğini Arakladı!

Fortnite Apex’in Ping Özelliğini Arakladı!

Fortnite’ın 8. sezon yama notları; yeni volkanik bacalar, gülle, yeni bir arayüz ve en önemlisi yeni işaretleme sisteminden bahsediyor. Yeni çıkan Apex Legends oyunu birçok oyuncunun ilgisini çektiğini anlayınca Epic Games, geri kalmamak için bu özelliğin daha basitleştirilmiş halini Fortnite’a ekledi.

Haritada herhangi bir objeyi hedeflemeden işaretleme yaptığınızda, mavi renkte bir ikon belirerek konum işaretleme işlevini görüyor. Fareye iki kere tıkladığınızda ise bu ikon kırmızıya dönerek düşmanın pozisyonunu belirtmenize yarıyor. Eğer bir eşyayı veya silahı işaretlerseniz, ikon işaretlediğiniz eşyanın veya silahın nadirlik seviyesine göre renk değiştiriyor.

Fortnite’ın bu özelliği eklerken atladığı bir şey var, bu da oyunda işaretleyebileceğiniz objelerin sadece silahlar ve sağlık yenileyiciler veya tuzaklar gibi eşyalar olması. Yani boş bir yapıyı veya bir sandığı işaretlediğinizde özel bir ikon çıkmayacak. Bu yüzden herhangi bir yapıdaki tuzakları eşyaları işaretyelemeyeceksiniz.

Epic Games, bu hamlesiyle Fortnite’ın büyüyen içeriğine yeni özelliklerin ne kadar çabuk entegre
edilebileceğini göstermiş oldu. Eğer takımlı modda oynuyorsanız ve sesli iletişiminiz yoksa, işaretleme sistemi size çok yarayacaktır.

Benzer Yazılar

NBA 2K16, Steam’de Ön Siparişe Açıldı!

Mertianz

Heroes of the Storm’un Yeni Yaritası Ay Sonunda Geliyor!

Mertianz

Onimusha: Warlords Video’su Tanıtıldı!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster