TeknoBalta
Instagram
Mobil Haberleri Mobil Uygulamalar Telefon

Instagram’a Yeni Portre Modu Geliyor

Instagram’a Yeni Portre Modu Geliyor

Son dönemde birçok telefonda dikkat çeken ‘Portre Modu’ özelliği, yakında İnstagram’ın hikaye ekleme kısmında sunulacak. Yetkililer, yeni bir özellik üstünde çalıştıklarını ve bu özelliği ekranda ‘Focus’ ismi ile görüntüleyeceklerini belirttiler. Bu özellik de tıpkı ‘Boomerang’ yani Tersten gibi seçeneklerde olduğu gibi, hikaye ekranının en altında yer alacaktır.


Odaklaması için, ekranda bir ‘yüz’ isteyecek ve yüz algılandıktan sonra, arka plan bulanıklaştırılarak yalnızca kişinin ön planda olduğu fotoğraflar elde ediliyor. Henüz beta yani test aşamasında olan bu özellik, kullanıma sunulana kadar biraz daha geliştiriliyor. İnstagram, görüntü kalitesini arttırmak için Google ile ortak bir çalışma yürüterek bunu başaracak sayılır.

Her zaman olduğu gibi ‘Siz değerli kullanıcılarımızın anılarını daha kaliteli ve güzel paylaşabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz’ diye açıklama yapan Instagram’ın, bu kullanışlı özelliği ne kadar geliştirebileceği ve ne zaman kullanıma sunacağı merak ediliyor. Neredeyse tüm amiral gemisi telefonlarda bulunuyor.

Benzer Yazılar

Energizer, 18.000 mAh bataryalı telefonunu tanıttı!

Ömer

OnePlus 3 Serisine Android Pie Güncellemesi İle Gelen Yenilikler!

Caner Erdoğan

İşte Karşınızda İlk Katlanabilir Ekranlı Telefon – FlexPai

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster