TeknoBalta
Oyun Haberleri

Monster Hunter World Yeni Bir Satış Rekoru Kırdı

Monster Hunter World Yeni Bir Satış Rekoru Kırdı

Dünya çapında ne kadar çok canavar öldürmek isteyen kişi olduğunu Capcom tarafından açıklanan verilerle anlıyoruz. Tabii bir video oyununu başarıya götüren en önemli etkenler detayları ve kalitesi olduğunu unutmayalım. Sitemizdeki inceleme neticesinde 9 puan alan oyunun geliştiricileri adına güzel haberler gelmeye devam ediyor. Yakın zamanda, Monster Hunter World oyununun planlanan satış beklentilerini karşıladığını bildirmiştik.

Oyunun beklenene satış rakamlarına çok hızlı ulaştığı açıklanmıştı ve şimdiyse yeni veriler ulaştı elimize. Capcom şirketi tarafından yapılan açıklamalara göre, oyunun son satış rakamları yeni bir rekora imza atmış durumda. Monster Hunter serisi, toplam satış rakamlarıyla, Capcom tarihinin en çok satan oyun markası unvanını ele geçirdi.

Monster Hunter World ile Capcom Ekibinin Yüzü Gülüyor

Açıklanan verilere göre oyunun, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarındaki toplam satış rakamları 7,5 milyon adete ulaştı. Bu rakamlar oyunun kutulu satışları ve dijital ortam satışlarının tamamını kapsıyor. Oyunun henüz PC platformunda piyasaya sürülmediğinin de altını çizelim. Son satış rakamlarının açıklanmasının ardından bir başka rekor haberi daha geldi. Monster Hunter serisinin, Capcom tarafından geliştirilen oyun serileri arasında, en çok satan seri unvanını aldı. Açıklamalara göre; 2004 yılında video oyunları dünyasına giren serinin tüm oyunlarının toplam satış rakamı; 750 milyon adeti buldu.

5 Mart 2018 tarihinde açıklanan Capcom verilerine göre bu rakamların belirtildiğini hatırlatalım. Oyun ve oyun serisi, muhtemelen rekorunu geliştirerek yoluna devam edecektir. Bir ekleme daha yapalım; Monster Hunter World, 9 yıl aradan sonra ev konsolları için satışa sunulan ilk Monster Hunter oyunudur. Oyunun henüz PC üzerinden satışa çıkmadığını da hesaba katarsak, uzun bir aradan sonra Capcom şirketinin en çok yüzünü güldüren oyun olduğunu da söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

Assassin’s Creed Origins Güncellemesi

Mertianz

ORIGIN ACCESS’E 8 Yeni Oyun Geliyor

Mertianz

Call of Duty: Infinite Warfare’in duyuru tarihi doğrulandı!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster