TeknoBalta
Donanım Haberleri

NVIDIA GeForce GTX 1180 Benchmark sitelerinde görüldü!

NVIDIA GeForce GTX 1180 Benchmark sitelerinde görüldü!

GTX 1100 serisinde Ray Tracing çekirdekleri çıkarılmış Turing GPU’larının kullanılması bekleniyor.

Nvidia’nın Ray Tracing’i öne çıkararak tanıttığı RTX serisi ekran kartları, en üst seviyeden orta seviyeye kadar piyasaya sürülmüş durumda. Ancak Ray Tracing teknolojisi, kimine göre henüz daha olgunlaşmış değil.

Görünüşe göre Nvidia, şimdilik Ray Tracing istemeyen kullanıcılar için de farklı modelleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. GFXBench’teki bir sayfada, Nvidia’nın GeForce GTX 1180 model ekran kartının bulunduğu görülüyor. Bu ekran kartı benchmark testlerinde RTX 2080 ile bire bir aynı sonuçları elde edebiliyor.

Nvidia’nın yapay zeka veya Ray Tracing çekirdekleri bozuk olan GPU’ları, GTX 1100 serisi olarak piyasaya sürebileceği tahmin ediliyor. Bu durumda kullanıcılar, Ray Tracing ve DLSS gibi özelliklerden mahrum kalacak.

Fakat bu özellikleri gerekli bulmayan ve saf performans arayan oyuncular için daha uygun fiyatlı bir alternatif olacaktır. Bakalım Nvidia GTX 1100 serisini ne zaman piyasaya sürmeye başlayacak.

Benzer Yazılar

Mobil veri sıkıntısı yaşayan iPhone 7’ler için Apple’dan ücretsiz destek!

TeknoBalta

Nvidia, Dizüstü bilgisayarlar için MX230 ve MX250’yi Açıkladı!

TeknoBalta

PS4’ünüz ısınıyorsa işte yapabilecekleriniz!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster