TeknoBalta
Google

Play Kitaplar’a sesli okuma hizmeti geliyor.

Play Kitaplar’a sesli okuma hizmeti geliyor.

Google Play ile Android’in uygulama kısmında da tek el olan Google, çok uzun bir zaman önce servislerini ayrı ayrı sunarak ilgi odağına göre kullanım imkanını kullanıcılara sunmuştu. Markanın bu şekilde kullanıcılara sunduğu servislerin başında ise Google Play Kitaplar servisi geliyor. Dünyaca ünlü kitapların bile bulunduğu servis sayesinde akıllı telefonlarınız üzerinden rahatlıkla kitap okuyabiliyorsunuz.

İlk olarak iddialarda yer alan sistemin sesli okuma sistemi olduğunu belirtelim. Satın alınan kitapların sesli bir şekilde okunmasını sağlayacak olan yeni sistemin, ilk adımı geliştirici kodları oldu. Geliştirici kodlarında yapılan düzenlemeler, sırasında Google Play Kitaplar üzerinden alınan kitapların sesli olarak okunmasının sağlanacağı bir teknolojinin kodlarına yer verildi. Geliştiriciler bu kodları paylaşıp sistem hakkında bilgiler verse de Google bu iddiaları bir türlü doğrulamadı. Firma tarafından doğrulama yapılmaması üzerine, beklentiler tam boşa çıkarken bu kez bir teknoloji firması tarafından keşfedilen yeni detay, yine ilginin yoğunlaşmasını sağladı.

Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar için verilen bir web reklamı üzerinden detayı fark eden sitenin yetkilileri, linke tıkladıkları zaman ise boş bir sayfaya yönlendirildiklerini belirtti. Google tarafından sunulmuş olan reklamların içerisinde yer aldığı görülen yönlendirme kodlarının sesli kitap teknolojisinin hazırlandığına ilişkin bir kanıtı olarak gösterilebilir.

Fakat bunun için yine de Google’ın tanıtımını beklemek gerekiyor. Google bu sistemi getirecek olursa, Android işletim sisteminin de bir hayli geliştirileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Google tarafından konu hakkında herhangi bir açıklama yapıldığı zaman haberimizi güncelleyeceğiz ancak kısa vadede konu hakkında bir geliştirme gelmesi beklenmiyor. Bir süre daha çalışmalar devam edecektir.

Benzer Yazılar

Alphabet Lazer Işınlarıyla Google İnternet Hizmeti Verecek!

Mertianz

Kripto Paralar,+18 ve Silah Satan Uygulamalar Google Play’den Kaldırılıyor!

TeknoBalta

Google Arama Motorunun Bilmediğiniz 10 Özelliği

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster