TeknoBalta
Donanım Haberleri PlayStation

Playstation 5’in Özellikleri, Fiyatı ve Tanıtım Tarihi!

Playstation 5’in Özellikleri, Fiyatı ve Tanıtım Tarihi!

PlayStation serisi, her zaman oyuncuların gözdesi olmuştur. Bunu bilen Sony, 2013’te piyasaya sürdüğü PlayStation 4’ü arkada bırakıp bir sonraki nesle geçme hazırlıklarına başladı. Japon şirket PlayStation 5 konusunda sır perdesini kapalı tutuyorken, Playstation 5 hakkında birkaç bilgide bilmiyor değiliz.

Tanıtım tarihi

Geleneksel olarak konsol üreticileri her 5 ya da 6 yılda bir konsollarını bir sonraki jenerasyona yükseltirler. Ancak bu sefer ne Microsoft Xbox’ı, ne de Sony PlayStation’ı güncellemedi. Fakat bu durum, bir şeylerin yaklaşmakta olduğunu fark edilmiyor değil.

Sony her ne kadar PS5’i tanıtacağı zaman konusunda bir şey söylememiş olsa da, analistler yeni konsolun 2020 sonu ile 2021 başı gibi bir zamanda tanıtılacağını tahmin ediyor. GlobalData’nın tüketici cihazlarının araştırma direktörü Avi Greengart, Microsoft’un yeni Xbox’ını haziran ayındaki E3 2019’da tanıtacağını, Sony’nin de çok beklemeyerek gelecek sene yeni konsolunu piyasaya süreceğini söyledi.

Fiyat

PS4 2013’de 399 dolara satışa çıkan , şu an 299 dolara satılmaktadır. Fakat 2013’ten bu yana teknoloji ciddi manada değişti ve kullanılan donanımların güçlerinin artması maliyetleri de artırıyor. Bu nedenle Sony’nin PS5’i minimum olarak 399 dolardan satışa sunacağı düşünülürken 499 dolar fiyata sahip olması mümkün.

Yeni Gelen Özellikleri

Şu ana kadar ortaya çıkan iki adet söylenti var. Geriye dönük uyumluluk ve sanal gerçeklik. Bir Japon patenti sayesinde ortaya çıkan Gear Nuke blogu tarafından bildirilen bilgiler, PS5’in orijinal PlayStation 1’e kadarki çıkan bütün oyunları resmi olarak destekleyeceğini söylüyor. Fakat her oyununda bu desteğe sahip olamayabileceğinden de bahsetmeliyiz.

Sanal Gerçeklik konusunda ise, Sony’nin bunu düşünerek işlemci ve GPU’yu tasarlayacağını ve böylece PS4 Pro’da olduğundan daha akıcı bir VR deneyimi sunacağı söylenenler arasında.

Benzer Yazılar

Mafia III’de Bir Çok Lisanslı Müzik Yer Alacak!

Mertianz

ASUS ROG’dan yeni müşterilerine sevindirecek haber!

Ömer

Logitech G810 Orion Spectrum İnceleme

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster