TeknoBalta
Ubisoft

Rainbow Six Siege Saldırı Operatörlerinin Özellikleri

Rainbow Six Siege Saldırı Operatörlerinin Özellikleri

 

Sledge

Bu balyoz ile birlikte Castle’ın zırh paneli de dahil tüm barikatları, “Reinforcement” atılmış duvarlar harici tüm yıkılabilir ve yarı-yıkılabilir duvarları yerle bir edebiliyorsunuz. Sledge’in balyozu, duvar ya da barikat açmak için kullandığınız “Breach Charge”ın daha hızlı ve kullanışlı bir halidir.

Thatcher

Thatcher operatörünün bombası ile düşmanlarınızın kurmuş olduğu Kapkan lazerleri, Bandit elektrikleri, Mute cihazları gibi tuzak veya düzenekleri bozabiliyorsunuz.

Ash

Ash operatörü hızlı olduğu gibi savaş malzemesi ile birlikte “Breach Charge” atabildiğiniz her noktayı uzaktan patlatabilirsiniz. Buna savunucu tarafta oynarken bazı karakterlerde erişebilediğiniz “Deployable Shield”da dahildir.

Thermite

Thermite operatörü ile kırılmayan güçlendirilmiş duvarları (reinforce) kırabiliyorsunuz. Bunun için kendisinde bulunan özel iki adet paneli duvara yerleştirip aktif etmeniz yeterli olacak böylece takım arkadaşlarınıza yol açacak rakibi beklenmedik yerlerden indirebileceksiniz.

Twitch

Twitch operatörü kullanmış olduğu özel dronu sayesinde düşmana elektrik verebiliyor. Aynı zamanda düşmanın kurduğu birtakım tuzakları’da bu dron sayesinde yokedebiliyorunuz. (Kapkan lazeri, Bandit elektrikli aküsü gibi tuzakları)

Montagne

Montagne operatörü tıpkı Blitz gibi armoru yüksek bir karakter. Kendisi kullanmış olduğu bu özel kalkanını açtığında önden, sağdan ve soldan hiçbir şekilde mermi geçirmiyor. Bu sayede düşmanın ilgisini kendine çekip onu tedirgin edebiliyor ve takım arkadaşlarına yol açabiliyor.

Glaz

Glaz operatörüne türünün tek örneği diyebiliriz. Çünkü kendisi bir sniper ve başka bir operatörde bulunmayan keskin nişancı tüfeğine sahip. Bu keskin nişancı tüfeğinin merceğinde ise düşmanın vücut ısısını gösteren bir düzenek mevcut. Ayrıca keskin nişancı silahındaki hasar oranı oyunda bulunan hiçbir operatörün silahında yok. Bu yüzden bu silah ile düşmanın kurtulma olanağı çok düşük bir ihtimal.

Fuze

Fuze operatörü rakiplerinizin korkulu rüyası denebilir zira kendisi kırılabilir yüzeylere yerleştirdiği özel bir alet sayesinde ardı ardına yüzey arkasına patlayıcılar yollayabiliyor. Özellikle hostage (rehine) modunda dikkat edilmesi gereken Fuze’un patlayıcıları düşmanın yakınına düştüğü taktirde kurtulması imkansız olduğu gibi bu patlayıcılar agresif bir şekilde odaya rastgele dağılmaktadır.

Blitz

Blitz’in kalkanı sadece eğilerek yürüdüğünüzde tam koruma sağlar. Bu kalkanı değerli yapan tek şey üzerinde bulunan flash tetikleyicileridir. Blitz, kalkanının üzerinde bulunan flash tetikleyicileri ile birlikte düşmanı kör ederek savunmasız bırakabilir.

IQ

IQ operatörünün kolunda takılı tablete benzer tarayıcı sayesinde düşmanların kurmuş olduğu bomba ve tuzakları görebiliyorsunuz. Ayrıca Pulse operatörünün kullandığı kalp ritmi tarayıcısını’da görmektesiniz.

Buck

Buck oyunun ilk sezonunda gelen saldırı operatörü olmakla birlikte kullanmış olduğu silahını tek tuşla pompalı tüfeğe dönüştürebiliyor. Bu işlem ise silahının ucunda takılı olan özel bir düzenek sayesinde gerçekleşiyor ve silahı pompalı düzeyine çektiğinizde neredeyse tüm duvarları (reinforce hariç) kırabiliyorsunuz.

Blackbeard

Blackbeard oyunun ikinci sezonunda gelen ve ayn zamanda bir zamanlar en fazla kullanılan ve sevilen operatör olmaktaydı. Çünkü kendisi silahının önüne takmış olduğu balistik kalkan sayesinde kafaya gelen mermileri engellemekte. Ancak bu özelliği sayesinde oldukça güçlü bir konuma çıkan Blackbeard zamanla nerflendi (özelliği düşürüldü) ve namı yerindeyse unutulup gitti. 

Hibana

Hibana 1.yılın son sezonunda gelen SAT birliğinden olan Japon operatör. Özelliği ise Ash ile Thermite operatörünün karışımı niteliğinde zira kendisi resimde’de görebileceğiniz üzere elindeki bu silahı ile güçlendirilmiş (reinforce) duvarlarda delik açabilmekte.

Jackal

Jackal isminden’de anlaşılacağı üzere oldukça çakal birisi zira kendisi takmış olduğu kaskındaki özel bir düzenek sayesinde düşmanları  ayak izlerini zeminde görebiliyor bu bunları tarayarak düşmanın nerede olduğunu açık edebiliyor. Özellikle agresif olan ve haritada boyuna dolaşan düşmanlara göz açtırmayacak özelliğe sahip olan Jackal ile rakibinize nefes bile aldırmayacaksınız.

Capitão

Capitão’da oyunun üçüncü sezonunda gelen bir operatör. Ancak Capitão’nun önceki sezonda gelen saldırı operatörlerine göre özelliği daha düşük seviyede zira kendisi hem alev hemde sis atabilen bir arbalete sahip. Bu arbalet ile düşmanın olduğu bölgeye alevli ok fırlattığı taktirde bu ok belli bir mesafeyi yakıyor ve bu alanın içerisinde rakip oyuncu var ise ölümcül sonuçlara götürebiliyor.

Benzer Yazılar

Rainbow Six Siege İyi Savunma Yapmanın Kuralları

Mertianz

TOM CLANCY’S GHOST RECON: WILDLANDS Kasma Sorunu

Mertianz

Ubisoft tarafından Rainbow Six Siege’ye zam!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster