TeknoBalta
Steam-Gift
Steam

Steamgift Nedir?

Steamgift

  1. Hediye edilen oyun anlamına gelir
  2. Steam envanterinizde duran oyuna da denir
  3. Steamgift diye bir site var orda verilen oyunlara da denir (steamgift şeklinde değil key şeklinde de verilebilir bu sitede)

Steamgift’in olduğunu bu 3 madde de anladıktan sonra geri kalan bunların nasıl yapıldığı ve ne olduğunu tam olarak resimle tanımlayalım…

1.Hediye verilen steamgift:

Steam sepetinize bir oyun koydunuz veya daha fazla

screenshot_1

Sonrasında bunu Hediye olarak satın al basarak..

screenshot_2

3 farklı Seçenek size sunulucak bunlara söyle şeyler yazıkcaksınız sırasıyla:

screenshot_3

Hediye e-posta ile gönder kısmına sadece göndereceğiniz kişinin e-posta yazacaksınız ve devam et basıp para kısmını da hallettikten sonra hediye yollanacaktır.(tarih girip hediye istediğiniz günde iletilebilir) ama hediye envaterinize konur ve bekler günü gelince otomatik atar.

Hediyeyi Steam üzerinden gönder bastığınızda sadece kişi listenizdeki insanlar çıkar ve onlarda birini seçtiğinizde hediye otomatik yollanır birde kısa bir nota yazıp hediye ölümsüzleştirebilirsiniz. Ek olarak bunu yapmak için o kişide hediye vereceğiniz oyun olmamalıdır aksi taktirde hediye yollanmaz.

Hediye sonra gönderilmek üzere envanterime ekle butonu oyunu kendinizin envanterine ekler ve orada bekletir.(sonsuza kadar orada bekleyebilir)

Bu maddelerde ortak olanlar:

  1. Steam 1.5 sene önce düzenlediği sistemde artık sadece her oyun kendi bölgesinde hediye verilebilir yani bir çeşit ticareti engellemek için yapılmış bir düzenleme nasıl mı? Uyarı şeklinde bu oyun sadece Türkiye içinde kullanılabilir denmekte yani yabancı bir kimseye hediye veremiyorsunuz anlamına gelir ve bu zamanla da geçmez  envanterinde 1 senede dursa hep aynı şeyi yazacaktır.
  2. 3 maddeden birisini yapıp arkadaşınıza gönderseniz bile arkadaşınız oyunu beğenmezse parasını geri alabilirsiniz (ama alındıktan sonra 14 gün için geçerli)
  3. Arkadaşınız ilk 2 maddeden birini yapıp gönderdiğiniz oyunun arkadaşınız kabul ettiğinde sizin envanterinizden gidip arkadaşınıza gider oda istersen oyunu aktifleştirmeyip isterse envanterine atabilir ve başkasına bile hediye edebilir.

Ödeme Yöntemleri

screenshot_5

Steam Cüzdanı düşen itemleri satarak veya daha önceden kalan paranızı kullanarak yaptığınız Steamin kendi parasıdır.Gerisi zaten bilenen bankaların kartları..

Not : Kimseye güvenmeyin steam üzerinden çok fazla dolandırıcı bulunmakta

screenshot_6

  • En başta siteye üye olmak için neler gerekli bir steam hesabı ve son olarak sanırım hesabınız 35tl den fazla para harcanması gerekli yani herkeste üye olamıyor artık!
  • Steam üzerinde tamamen güvenli bir şekilde bağlanıyorsunuz ve size özel bir profil oluşuyor

Siteyi size özet olarak kısaca açıklıyacağım.

Bu sitede puan sistemi var nasıl bir herkes bu sitede oyun hediye veriyor ve ne kadar oyun verilirse o kadar puan havuzu oluşuyor şöyle ki:

screenshot_7

Profil fotunuz ve Puanınız ve leveliniz gösterdiği kısmında tüm olayı özetliyor

Puan: başta dediğim gibi puan havuzu gibi düşünün ne kadar oyun verilirse o kadar puanınız kısa zamanda artıyor.

Level: siz de oyun verirseniz ve oyununuz verilen kişi tarafından onaylanırsa zamanla alacağınız

Peki Level bu ne mi sağlıyor?

screenshot_8

Gördüğünüz gibi bazı oyunlara level olarak koyuyorlar ki herkes giremesin ve yani katılamasınlar bu oyunda az bir azınlık kişi tarafından şans artsın kafası!

Sorular Ve Cevaplar

1.Her gün bununla mı uğraşıcam aman derseniz kolay bir yöntem size önerebilirim?

Chrome ve Mozilla için yapılan bu add-on’lar çok kullanışlı şöyle ki tek tuşla otomatik sizin yerinize oyunlara giriyor! Yapmanız gereken sadece AutoJoin tuşuna basmak! ve puanınız bitmesini beklemek

screenshot_9

2.Kütüphanemde olan oyunlara girmek istemiyorum ne yapmam lazım?

screenshot_10

screenshot_11

  • Ayarlar böyle olucak ve isterseniz ek 5 seçeneği istediğiniz oyunuda eklersiniz ve oyunlar sayfada çıkmaz!

3.Oyun nasıl Hediye verebilirim?

  • Tabi herkes oyun verebiliyor ama az sayıda veriliyor başta sonradan oyunların verilişleriniz artıkça level artıyor bu sayede bir anda belki 12 oyun bile verebiliyorsunuz.

screenshot_14

Benzer Yazılar

Steam Hatası: 28 Çözümleri Ve Nedenleri

Mertianz

Paradox Interactive oyunlarını satın alanlara bedava oyun veya iki adet DLC hediye!

Mertianz

Steam Hatası: Error Code 103 Çözümleri Ve Nedenleri

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster