TeknoBalta
Dizi Haberleri Film Haberleri Kitap Sinema

Yüzüklerin Efendisi Dizisi İçin Amazon Elini Cebine Atıyor!

Yüzüklerin Efendisi Dizisi İçin Amazon Elini Cebine Atıyor!

Dizi olarak ekrana gelmeye hazırlanan ‘Yüzüklerin Efendisi’ dünyanın en pahalı dizisi olarak biliniyor. Yüzüklerin Efendisi dizisi, bölüm başına yaklaşık ortalama 15 milyon dolar harcanan Game of Thrones’u da geride bırakarak, gelmiş geçmiş en pahalı dizi unvanı kazanmaya hazırlanıyor. Yayın tarihi belli olmayan dizi için ayrılan bütçe açıklandı. Amazon, J. R. R. Tolkien imzalı kitapların yalnızca dizi haklarını satın almak için 250 milyon dolarlık telif ödedi.


Yüzüklerin Efendisi’nde ise 500 milyon dolara sadece 2 sezon izleyeceğiz. Böyle bir projenin sadece iki sezondan oluşan kısmına yarım milyar dolar harcamak çok şaşırtıyor.Bilindiği üzere günümüzdeki en pahalı televizyon dizisi Game of Thrones. 6. sezonuna 100 milyon dolar para harcayan dizi, bu unvanı elde etmişti.

Yayın tarihi belli olmayan dizinin ilk sezonunun konusu yüzük kardeşliğinden başlayacak. Ancak bu diziyi sadece Amazon Prime üyeleri izlecek. Yüzüklerin Efendisi Yakında Türkiyede Sizlerle Olucak.

Benzer Yazılar

Game of Thrones 8. Sezon Başlama Tarihi

Mertianz

Westworld – HBO’nun Yeni Dizisi [Video]

TeknoBalta

FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM FRAGMANLARI

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster