TeknoBalta
yönetmen-1-min
Film Haberleri Genel Güncel Haberler Haberler

Zombi filmleri efsane yönetmeni hayatını kaybetti!

Zombi filmlerinin efsane yönetmeni hayatını kaybetti

Korku sinemasında zombi filmleri akımının öncüsü olan George Andrew Romero, 77 yaşında hayatını kaybetti.60 ve 70’li yıllarda Yaşayan Ölülerin Gecesi gibi birçok kült korku filmine imza atan ABD’li yönetmen George A. Romero akciğer kanserine yenik düştü.1968 yılında Night of the Living Dead filmiyle başlayan serüveninde korku ve sosyal hicvi bir araya getirdiği birçok kült filme imza atan Romero “zombi” dizi ve filmleri olarak bilinen türü başlatan kişi olarak tanınıyor.

Birçok zombi filmi için ilham kaynağı olan ve türün belli başlı detay ve kurallarını ortaya koyan bir sinemacı olan Romero kendi filmleriyle ilgili verdiği bir röportajda, hiçbir zaman kariyerinin zombi filmleriyle özdeşleşeceğini tahmin etmediğini ifade etmişti. İşlerindeki sihrin zombileri egzotik olmaktan çıkarıp “komşularımız haline getirmek” olduğunu söylüyordu.

Benzer Yazılar

Henüz Çıkmamış olan Homefront: The Revolution Düşünceler İç açıcı değil

TeknoBalta

Apple’da, Ses ile Effektli Animoji’ler Üzerinde Çalışıyor!

TeknoBalta

Resmi Gazete, artık sadece internet üzerinden yayınlanacak!

Ömer

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster


×
Göster