TeknoBalta
12359825_978584632200797_7416498997179272859_n-651x401
Güncel Haberler Haberler

Akıllı şemsiye ile ıslanmak artık yok!

Bir şemsiyenin görevi ne olabilir ??

Yani bir şemsiyenin görevi yağmurdan bizi korumaktır…diye biliyodum bide yağmuru tahmin edeni yapmışlar.

Hergün hava durumuna bakıp giyinerek vakit harcadığmızı düşünürsek ve bu kargaşanın içinde bide ince giyindiğimiz bi gün hatta yanımızda şemsiye almadığımızı bi günde ıslanarak eve dönüp hapşurduğumuzu düşünün…Yağmuru önceden tahmin eden bi akıllı şemsiye ne kadar işimize yarardı.

İsmi Oombrella olan şemsiye, sahip olduğu akıllı sensörler sayesinde yağmurun yağacağını önceden tahmin ediyor. Şemsiyenin bu romatizmalı özelliği tutmacında gizli. Geliştiricilerinin “sensör kapsülü” dediği bu bölümde nem, sıcaklık, basınç ve ışınları ölçen sensörler bulunuyor. Topladığı verileri mobil uygulaması yoluyla sahibine ileten Oombrella, yağmur yağmadan 15 dakika önce uyarı veriyor.

Oombrella-by-Wezzoo-Unforgettable-Umbrella

Alternatif bir hava durumu habercisi olarak hizmet veren Oombrella’nın bir diğer akıllı özelliği de kaybolmalara karşı önlemini alması. Şemsiye bunu yine mobil uygulaması sayesinde gerçekleştiriyor. Şemsiyelerin en çok kaybolan aksesuarlardan biri olduğunu düşünürsek, son derece kullanışlı bir özellik.

Oombrella’nın erken satış fiyatı 59 euro.

Benzer Yazılar

İşte Karşınızda İlk Katlanabilir Ekranlı Telefon – FlexPai

TeknoBalta

Google Assistant Yeniliklerle Geliyor!

TeknoBalta

En az Pil yiyen TARAYICI…

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası