TeknoBalta
alice_through_the_looking_glass
Güncel Haberler Haberler Sinema

Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden – Alice Through the Looking Glass Vizyonda!

Alice Kingsleigh (Mia Wasikowska) babasının peşinden 3 yıl denizlerde seyahat ettikten sonra Londra’ya dönmek üzere yola koyulur. Hayatının geri kalanında ne yapacağı konusunda bir fikri yoktur. Bu esnada bulduğu bir sihirli ayna marifeyitle yeniden Harikalar Diyarı’na döner. Alice eski arkadaşlarıyla yeniden buluşur, ancak Çılgın Şapkacı’da (Johnny Depp) bir tuhaflık vardır. Her zamankinden daha asabi bir haldedir. Arkadaşını tekrar eski haline getirebilmek için geçmişe giden Alice, zamana karşı büyük bir mücadele verecektir.

 

2010 yılında vizyona giren ve Tim Burton – Johnny Depp ortaklığından doğan Alis Harikalar Diyarı filmi sadece Amerika’daki 330 milyon dolarlık hasılatıyla başarılı bir film olduğunu ispatlamıştı. Bu başarısından sonra Walt Disney ikinci film için yeşil ışığı yaktı ve filmle ilgili hazırlıklara başladı. Yapımcı firmanın ilk hedefi, filmin başrol oyuncusu Johnny Depp ile anlaşmak. Sinema dünyasından gelen haberlere göre, Walt Disney’in oyuncuyla anlaşmaya yakın olduğu ve anlaşmayı kesinleştirmek için Depp’in yapımcı firması Infinitum Nihil’in Warner Bros. şirketinden satın almayı planladıkları söylentiler arasında yer aldı. İkinci filmde hikayenin devamındaki gibi orijinaline sadık kalınarak Through the Looking-Glass adını taşıyacak. Birinci filmin senaryosunu yazan Linda Woolverton, ikinci filmde de bu görevi üstlenecek.

 

Diger Oyuncularda oldukça etkiliyeci isimler: Helena Bonham Carter ,  Anne Hathaway ,  Sacha Baron Cohen

Yapımcı: Tim Burton ,  Joe Roth

 

Benzer Yazılar

NBA 2K16, Steam’de Ön Siparişe Açıldı!

Mertianz

Sanal gerçeklik için yeni canlı yayın platformu geliyor!

TeknoBalta

2018 BAFTA TV Ödüllerinin Konuları ve Adayları Duyuruldu!

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster