TeknoBalta
Donanım Haberleri

AMD, RX 590 isimli ekran kartını tanıttı!

AMD, RX 590 isimli ekran kartını tanıttı!

AMD, güncellenmiş Polaris mimarisi kullanılan yeni RX 590 ekran kartını tanıttı.

Bir süredir AMD’nin RX 590 ekran kartını piyasaya süreceği konuşuluyordu. Bu söylentiler gerçek çıktı ve AMD yeni kartlarının duyurusunu yaptı. AMD RX 590, tahmin edildiği gibi güncellenmiş Polaris mimarisini kullanıyor.

12 nanometre FinFET teknolojisiyle üretilen RX 590, 36 işlem birimi üzerinde 2.304 tane paralel işlemciye sahip. Kartın GPU hızı 1.560 MHz olarak belirlenmiş. 8 GB kapasiteli GDDR5 bellekleri ise 256 bit veriyolu üzerinde 8.400 MHz efektif hızında çalışıyor.

Daha eski olan RX 580’e baktığımızda ise GPU hızının 1.340 MHz, bellek hızının da 8.000 MHz olduğunu görüyoruz. Yeni karttaki GPU frekansındaki bu büyük artış, performansı doğrudan etkileyecektir.

AMD yeni kartın yurt dışı fiyatını 279 dolar olarak belirlemiş. Türkiye fiyatının hangi seviyede olacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak çok yakında farklı markaların RX 590 kartları piyasaya girmeye başlayacak ve fiyatlar açıklanacaktır.

Benzer Yazılar

Nvidia, Dizüstü bilgisayarlar için MX230 ve MX250’yi Açıkladı!

TeknoBalta

AMD’den 32GB’lık Ekran Kartı!

Mertianz

Logitech G810 Orion Spectrum İnceleme

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster