TeknoBalta
Donanım Haberleri

AOC yeni oyuncu monitörü olan AGON AG272FCX6’yı tanıttı

AOC yeni oyuncu monitörü olan AGON AG272FCX6’yı tanıttı

AOC’nin AGON AG272FCX6 modeli, özellikle yüksek templou oyunlar için tasarlandı. 27 inçlik MVA paneli, hafif, 1800R kavisi ile, oyuncuları sahneye daha da yakın bir yere çekiyor. AG272FCX6 modelinin panelinin en yüksek yenileme hızı 165 Hz. Model, AMD FreeSync ile birlikte kullanıldığında, monitör yenileme hızını en uygun hale getirip GPU’nun inip çıkan saniye başı karesine uygun hale getiriyor ve ekran yırtılmasını engelliyor.

Çok düşük girdi gecikmesi oyuncuların gözle görülür bir gecikme olmadan görsel feedback almalarını sağlıyor. Doğal Full HD çözünürlüğü sayesinde, oyuncular yüksek yenileme hızından elde edebileceklerinin daha fazlasını kullanabilirler. 165 Hz’de ve 1 ms tepki süresi ile, hareket bulanıklığının etkisi fark edilir ölçüde azaltılır. MVA panelinin 3000:1 kontrast oranı derin siyahlar, canlı renkler sunuyor ve sRGB renk gamının %100’üne sahip.

Zevkinize göre özelleştirin

AG272FCX6 modeli, çeşitli büyüklüklerdeki ve şekillerdeki PC kasaları ve RGB renkli çevre birimleri ile oyun istasyonlarını kişiselleştirmeyi seven oyuncuları hedefliyor. Monitör, arkasında yer alan kanat şeklindeki vurgulara ve üç yoğunluk düzeyine sahip kırmızı, yeşil ve mavi LED’ler ile sunuluyor. Tamamen ergonomik ayağı, eğilme ve sağa sola dönmenin yanı sıra 110 mm yükseklik ayarı da sunarak monitörün kişiselliştirilmesine katkı sağlıyor.

Kutuya dahil, QuickSwitch kablolu kumanda ise ekranın altındaki 5’li joystick’i kullanarak OSD ile uğraşmadan, AOC Oyun Modlarına (FPS, Yarış ya da RTS için ve üç özelleştirilebilir önayar ile) hızlı erişim sağlıyor. Ayağın tasarımına dahil edilmiş taşıma kolu ve kablo yönetimi ise kolay taşınabilirliği sağlıyor ve görünür bir yayıntı olmadan, daha temiz bir masa yaratıyor.

Oyun oynama rahatlığı

Oyuncular, AG272FCX6 modelinin AOC Gölge Kontrolü özelliğini kullanarak ayrıntıları daha iyi görebilmek için gölgede kalan karanlık alanları görüntünün geri kalanını etkilemeden aydınlatabilirler ya da parlak alanları karartabilirler. Üstelik, oyuncuların saatlerce rahat bir şekile oyun oynayabilmelerini sağlayabilmek için, AOC Flicker-Free Teknolojisi de titreşimi ortadan kaldırıyor. Düşük Mavi Işık modu mavi ışığı azaltarak gözleri daha az rahatsız edip daha az yoruyor.

AG272FCX6 modelinin 2 adet HDMI portu, 1 adet DisplayPort ve 1 adet VGA girişinin yanı sıra sahip olduğu 2 adet USB 3.0 portu da çoklu kaynakların bağlanabilmesini sağlıyor. Ses dosyaları, ya AG272FCX6’nın stereo hoparlörleri üzerinden (2x3W) ya da arkadaki line-out/kulaklık çıkışından yürütülebilir.

AOC’nin AGON AG272FCX6 modeli, 399 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından Nisan 2019’da piyasada bulunabilecek.

Benzer Yazılar

Tam 24 bin dolarlık PS4!

TeknoBalta

Intel Core i7-9700K ve i9-9900K’nın fiyatları açıklandı!

Ömer

Apple’da, Ses ile Effektli Animoji’ler Üzerinde Çalışıyor!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster