TeknoBalta
Otomobil Haberleri

Avustralya’ya Dünyanın En Uzun Elektrikli Araç Otoyolu İnşa Ediliyor!

Avustralya’ya Dünyanın En Uzun Elektrikli Araç Otoyolu İnşa Ediliyor!

Avustralya, tüm dünyaya örnek olacak bir projeye başlayacağını duyurdu. Proje kapsamında elektrikli arabaları hareket ederken şarj edecek 2000 kilometrelik yol inşa edilecek.Ülkemizde hala pek bulunmamasına rağmen dünya geneline baktığımızda sayıları her geçen gün artan elektrikli arabalar, hak ettikleri yollara kavuşmaya başlıyorlar. Avustralya, bütün ülkelere örnek olacak bir projeyle elektrikli otomobiller için toplamda 2000 kilometrelik yol inşa edecek.

Bakan Miles, “Süper otoyolun ilk etabı bedelsiz olarak kullanıma açılacak, böylece mümkün olduğunca çok insanın bundan faydalanarak kullanması teşvik edilecek.” dedi.Avustralya’da ülkenin her tarafında çok sayıda elektrik şarj istasyonu bulunuyor, ancak hızlı şarj istasyonlarının sayısı yeterli değil. Bazı istasyonlarda ortalama bekleme süresi 30 dakikaya kadar ulaşabiliyor. Oysa, yeni otobanın böyle bir sıkıntısı olmayacak ve otobanda araçlar hızlı şarj olabilecekler.

Benzer Yazılar

Honda PCX Hybrid Üretimine Başladı

TeknoBalta

Tesla’dan şok mağazalarını kapatma kararı!

Ömer

Yeni Çıkan Tesla Otomobili Uçabilecek!

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster