TeknoBalta
images
Güncel Haberler Haberler Sinema

Batman v Superman: Darkseid Kimdir? (Spoiler İçerir)

Dikkat: Bu yazıda Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi ile alakalı ufak tefek spoilerlar bulunmaktadır.

“Geliyor!”

Bu kelime Batman V Superman filminde karakterlerden birinden işittiğimiz son sözlerden biriydi, kötü eleştirilerin aksine film çoktan dünya çapında 400 milyon dolar gişe yaptı.

Peki kim geliyor?

Bize göre Darkseid.

Çizgi roman efsanesi Jack Kirby’nin 1970 yılında Marvel Comics’ten ayrıldıktan sonra yarattığı DC karakteri, DC evreninin en büyük kötülerinden biri.

Apokolips gezegeninin kötü kalpli diktatörü olan Darkseid’in dünyaya barış getirmeyeceğini az çok tahmin edebilirsiniz… Darkseid şeytani tanrılar diye bilinen bir grubun lideri ve New Genesis denilen iyi tanrılardan oluşan grubun ise ezeli düşmanı.

Darkseid’in amacı Anti-Life Equation/Anti Yaşam Denklemi’ni bulmak ver tüm tanrısal yaratıkların özgün iradelerini ele geçirmek.

Mitoloji ve dinden esinlenen Jack Kirby’nin orijinal Yeni Tanrılar/New Gods hikayesinin ufak bir kısmını Batman v Superman‘de gördük.

Hala anlamadıysanız şöyle anlatalım Apokolips gezegeninin hükümdarı olan Darkseid New Genesis ile çarpışıyor ve “başlangıç ve son” temalı olaylar gelişmeye başlıyor. Batman’in rüya/kabus/kehanet sekansında toprağın üzerindeki devasa Omega sembolünü gördünüz mü?

İşte bu Darkseid’in o izlediğiniz sahnelerin bir parçası olduğunun en büyük kanıtı.

batman-vs-superman-image-4

O sahnenin sonunda gördüğünüz kanatlı yaratıkların adı ise Parademons ve kendileri Apokolips gezegeninin saldırı gücünün ilk hattını oluşturuyorlar. House of El armalı üniformaları ile insanlara saldıran canlılar bunlardı.

Geçtiğimiz senelerde Apokolips gezegeni neredeyse DC Evrenini Final Crisis/Son Kriz hikayesinde ele geçirmeyi başardı. Bundan sonra Flashpoint’teki olaylardan sonra evren sıfırlandığında, Justice League’in kurulmasının başlıca nedeninin de Darkseid olduğunu biliyoruz.

Justice League Origin‘de Geoff Johns ve Jim Lee ekibin nasıl bir araya geldiğini ve Justice League: War hikayesinde ise Darkseid ve Parademons’ları ile olan hikaye anlatıldı.

Batman v. Superman şu anda sinemalarda.

Benzer Yazılar

Marvel Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı filmi setinden güzel bir fotoğraf paylaştı!

TeknoBalta

Tesla’nın elektrikli kamyonu ön siparişe sunuldu!

Mertianz

DayZ Hackledi Bide Oyunculara Korku Dolu Anlar Yaşattı İşte Süper Hacker [Video]

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası