TeknoBalta
Oyun Haberleri

Birçok Ülkede Yasaklanmış Oyunlar

Birçok Ülkede Yasaklanmış Oyunlar

Battlefield 3

Bazı ülkelerde yasaklanan oyunlar arasında günümüzde hala popülerliğini koruyan Battlefield 3 bulunmakta.Bu oyun İran tarafından yasaklanmıştır.Yasaklanma nedeni ise oyunda ki bazı operasyonların İran’da geçmesi ve İran’ı kötü bir şekilde göstermesi.

Fallout 3

Fallout 3.Evet bu oyunda Avustralya’da yasaklanmış durumda.Yasaklanma sebebi ise oyunda bulunan bağımlılık yapan maddeler bulunmasıymış.Ne diyelim doğrudur.

The Witcher 2

Oyunda bulunan bazı sahneler oldukça uygunsuz bulunmuş.Uygunsuz derken neyden bahsettiğimi az çok anladınız.Bu durum yüzünden Avustralya direkt olarak yasakladı.Fakat yapımcılar oyunda bir kaç ayar yaptı ve +15 yaş sınırına çekildi.

Wolfenstein

Bu oyun Almanları kötü gösterdiği için Almanya’da yasaklanmıştır.Bütün Almanları Nazi gibi göstermiştir.Oyun şirketi oyuna 2014’te ayar çekmiştir ve Almanya bu nedenden dolayı oyundaki yasağı kaldırmıştır.Diğer oyunları ise hala yasaklı durumda.

 

Left 4 Dead

Left 4 Dead adlı oyun biliyorsunuz ki ülkemizde olduğu gibi çoğu ülkede oldukça oynanan bir oyun.Yine Avustralya bu oyunu vahşet ve kan içermekten dolayı yasaklamış durumda.Ayrıca zombilerin çocuklar ve gençler üzerinde olumsuz etki yapması da bunlar arasında.Avustralya’da yasaklanan bilgisayar oyunları oldukça fazla.

Pokemon

Dünyada oldukça fazla Pokemon fanı var biliyorsunuz.Ama Suudi Arabistan’da bu oyun yasaklandı.Bunun sebebi ise oyunda bulunan bazı kartlarda dinsel anlamların bulunması.Tabi bu iyi anlamda değil ki direkt yasaklanmış.Ayrıca biliyorsunuz Pokemon Go’da yine Suudi Arabistan’da yasaklandı.Bunun nedeni ise bu oyunun camilere kadar gelmesi.

Pokemon-GO-faydali-bilgiler-min

GTA 5

GTA 5 ülkemizde ve bir çok ülkede deli gibi oynanan bir oyun.Tek bir ülkede oynanamıyor.Yani yasaklanmış durumda.Bu ülke Tayland. Sebep ise bir kişi Tayland’da cinayet işliyor. GTA oyunlarını çok oynardım bir anda kendimi kaybettim demesi.Bu oyunun yasaklanmasına neden oluyor.

 

Benzer Yazılar

Sniper Elite 5, Rebellion tarafından duyuruldu!

Ömer

Quantum Break’e 27 GB’lık Güncelleme Geldi

Mertianz

Call of Duty WWII Hızlı Seviye Atlamak

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster