TeknoBalta
Oyun Haberleri

Blizzard ve GOG, Diablo’yu diriltmek için birleşti!

Blizzard ve GOG, Diablo’yu diriltmek için birleşti!

Diablo, 1996 sonlarına doğru piyasaya çıktığında, aksiyon-RPG kategorisini tek başına yeniden canlandırdı. İlk çıktığı dönemde 2,5 milyon satış rakamına ulaşan oyun, Blizzard’ın bugün bulunduğu konuma gelmesinde çok büyük bir rol oynadı!

Ancak Blizzard bu oyunu üretmeyi uzun süre önce durdurmuştu. CD-ROM dışında herhangi bir dijital sürümü de çıkarılmayan oyunun orijinal sürümünü bulmak bu yüzden artık pek mümkün değildi. Ancak GOG ve Blizzard işbirliğiyle bu durum değişti.

Diablo ilk kez GOG.com üzerinden dijital olarak satışa sunuldu. Blizzard işbirliğiyle gerçekleşen bu girişimde tüketiciye oyunun iki farklı versiyonu sunuluyor. İlk versiyon oyunun orijinal sürümüne çok yakın, sadece modern sistemlerde çalışabilmesi için küçük güncellemeler yaptırılmış.

İkinci sürüm ise oyunu daha modern bir şekilde oynamak isteyenler için hayli detaylı ayarlarla geliyor. Bu sürümde farklı çözünürlük ve ekran yenileme seçeneklerinin yanı sıra, gamma, v-sync ve anti-aliasing ayarları gibi unsurlar da mevcut.

Diablo’yu GOG.com üzerinden 9.99 dolar fiyatla satın almak mümkün. Blizzard’ın bu adımla hayran kitlesinin gönlünü almaya ve Diablo 4 konusunda yaşanan hayalkırıklığını unutturmaya çalıştığına şüphe yok.

Benzer Yazılar

PS4’ün Yeni God of War III Teması İlk Kez Görüntülendi!

Mertianz

Middle-Earth: Shadow of War İlk Fragmanı

TeknoBalta

Star Wars Battlefront 2 Kartlar

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster