TeknoBalta
Oyun Haberleri

Command and Conquer serileri yeniden canlanıyor!

Command and Conquer serileri yeniden canlanıyor!

Electronic Arts, Command & Conquer Remastered serisine nereden başlayacağını açıkladı.

Yaklaşık 1 ay önce Command & Conquer serisinin Remastered sürümünü hazırlamaya karar verdiğini açıklayan Electronic Arts, yenilenecek ilk oyunların hangileri olacağını duyurdu. Command & Conquer Tiberian Dawn, yenilenecek ilk C&C oyunu olacak. Ayrıca ilk Red Alert oyunu da ek paketleriyle (Covert Ops, Counterstrike ve Aftermath) birlikte yenilenecek.

Electronic Arts, bu oyunların yenilenmesi için Petroglyph Games ile işbirliği yapacak. Bu şirketi belki daha önce duymamış olabilirsiniz. Fakat Petroglyph Games’te çok sayıda Westwood Studios çalışanı bulunuyor. Yani Remastered sürümleri, C&C serisinin orijinal yaratıcıları tarafından geliştirilecek.

Duyurunun ilginç noktalarından bir tanesi de oyunun çizim ve sanat tarafı için Lemon Sky Studios ile anlaşılmış olması. Bu stüdyo, geçtiğimiz gün WarCraft 3: Reforged tasarımları için Blizzard’la anlaştığını duyurmuştu. Böylece C&C Tiberium, C&C Red Alert ve WarCraft serilerinin yeni tasarımları Lemon Sky Studios’a emanet olacak.

Frank Klepacki geri dönüyor!

Duyurunun sonunda bir de sürpriz vardı. C&C serisindeki pek çok oyunun müziklerini hazırlayan Frank Klepacki, Remastered sürümler için de çalışacak.

Oyunların yapımına henüz başlanmadığı açıklandı. Oyunların ne şekilde geliştirileceği ve ne gibi teknolojilerin ekleneceği henüz bilinmiyor. Ayrıca Remastered sürümlerin 2D mi yoksa 3D mi olacağı da belirtilmedi.

Son yıllarda defalarca oyuncuların tepkisini toplayacak kararlar alan Electronic Arts, C&C Remastered serisinin geliştirilmesinde çok doğru hamleler yapıyor. Bakalım bu hamleler nasıl bir sonuç verecek.

Benzer Yazılar

PUBG’nin 4×4 mapi Pazartesi günü Test Sunucusuna geliyor!

TeknoBalta

Mount & Blade: Warband Çalışmayı Durdurdu Sorunu

Mertianz

PUBG MOBILE, kış haritası Vikendi ile buluşuyor!

Ömer

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster