TeknoBalta
Oyun Haberleri

DVD Sürücüsüz XBOX olan, XBOX Maverick’le yakında karşılaşabiliriz.

DVD Sürücüsüz XBOX olan, XBOX Maverick’le yakında karşılaşabiliriz.

İlk kez geçtiğimiz yılın sonlarına doğru varlığı ortaya çıkan ve Maverick kod adıyla anılan yeni Xbox oyun konsolunun, önümüzdeki günlerde veya aylarda önümüze çıkabileceği düşünülüyor. Microsoft tarafından bir süredir geliştirilen bu konsolun, Xbox One S All-Digital Edition adıyla da çıkabileceği iddia ediliyor.

Bu konsolu halen satışta olan Xbox One S modelinden ayıran en önemli özellik ise, herhangi bir optik sürücüye sahip olmaması. DVD ya da Blu-ray türünden hiç bir optik sürücüsü bulunmayan All-Digital Edition, oyunları internet üzerinden indirip, sabit disk üzerine oyunlarınızı kurarak oynanacak.

Microsoft bu sayede tüketiciyi tamamen online servisine yönlendirmeyi ve optik medya üretim masrafından “paçayı sıyırmayı” düşünüyor. Tabii yeni konsolun üretim maliyeti de daha düşük olması hedefleniyor. Microsoft’un bu Xbox sürümünü diğerinden 100 dolar daha ucuza satacağı söyleniyor.

Microsoft’un bu yeni konsolu Nisan ortası ya da Mayıs başı gibi piyasaya süreceği konuşuluyor. All-Digital Edition büyük ihtimalle Microsoft’un Xbox One ailesinden çıkaracağı son model olacaktır. Sonraki nesil Xbox konsolunun 2020 yılında satışa çıkacağı söyleniyor.

Benzer Yazılar

Rainbow Six Siege Operatör Özellikleri-TWITCH

TeknoBalta

PlayStation,2 yeni DualShock 4 Çıkartıyor!

TeknoBalta

Sea of Thieves’ın sistem gereksinimleri belli oldu!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster