TeknoBalta
Facebook

Facebook, Android’deki konum kontrollerini değiştirdi!

Facebook, Android’deki konum kontrollerini değiştirdi!

Konum kontrolleri için sadece tek bir açma/kapama anahtarı bulunduran Android’deki uygulamasını güncelleyen Facebook, artık insanlara konum bilgilerini nasıl toplayacağı ve saklayacağı ile ilgili daha çok seçenek sunacak. Kullanıcıların daha önce seçmiş olduğu ayarlar ise değiştirilmeyecek ve Facebook bu güncelleme sonucunda yeni bilgiler toplamaya son verecek.

Facebook konum kontrollerini değiştiriyor!

Bugüne kadar Yakındaki Arkadaşlar, Güvenlik Durumu Kontrolü gibi özellikleri kullanmak isteyen Facebook Android kullanıcıları, Konum Geçmişini açık konuma getirmek zorunda kalıyorlardı. Bu ayar açık konuma getirildiğinde ise uygulama kullanılmadığında da kullanıcının konumu paylaşılıyor ve Facebook’un kesin konumların bir geçmişini kaydetmesine izin veriliyordu. Bu güncellemeyle birlikte, insanların tek bir açma/kapama seçeneği yerine iki seçeneği olacak. Yeni güncellemeyle birlikte:

– Konum Geçmişi ayarlarını daha önceden “açık” olarak ayarlamış kişilerin yeni konum ayarı “açık” olarak değişecek..

– Konum Geçmişini “kapalı” durumuna getirmiş –ya da en başta hiç açmamış– kişilerin yeni arkaplan konum ayarı “kapalı” olarak değişecek.

– Android için Facebook kullanan ve geçmişte Konum Geçmişini açık olarak ayarlamış herkes yeni kontroller hakkında bilgilendirilerek ayarlarının istedikleri şekilde olup olmadığını kontrol etmeleri Facebook tarafından istenecek.

– Konum Geçmişini daha önce hiç açık konuma getirmemiş kişilerin bir şey yapmasına gerek kalmayacak.

– iOS için Facebook kullanan insanlar için ise hiçbir şey değişmeyecek. Ancak ayarlarının güncel durumunu kontrol etmeleri adına, geçmişte Konum Geçmişini açık olarak ayarlamış herkese benzer uyarıyı gönderecek.

Bu değişiklikler dışında, Facebook kullanıcıların başlıca konumlarıyla ilgili tahminlerine şehir ya da posta kodu bilgilerini eklemek adına Bilgilerine Eriş seçeneğini de bunula birlikte ekliyor.

Benzer Yazılar

Facebook, 1.3 milyar sahte hesabı yasakladı!

Ömer

Facebook’a Felaket Ötesi Ceza Geliyor!

Mertianz

Facebook’un Bazı Bilinmeyen Özellikleri

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster