TeknoBalta
Apple

FaceTime uygulamasında büyük bir açık tespit edildi!

FaceTime uygulamasında büyük bir açık tespit edildi!

ESET, Apple’ın görüntülü iletişim uygulaması FaceTime’da bir açığın ortaya çıktığını duyurdu. Bu açık sayesinde birini aradığınızda, karşıdaki kişi cevap vermese bile mikrofon sesini duyabiliyorsunuz.

Açıktan faydalanmak için videolu görüşme talebi gönderdiğiniz kişinin telefonu çalarken grup arama özelliğini açıp, “görüşmeye birini ekle” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Sonrasında grup görüşmeye kendinizi eklemeye çalıştığınızda, telefonu çalmakta olan kişinin mikrofonundan gelen sesleri duymaya başlıyorsunuz. Üstelik karşı taraftaki kişinin telefonu hala çalıyorken!

İlk etapta bu açıkla yalnızca mikrofon sesinin dinlenebildiği belirtilirken, sonrasında bazı kullanıcılar ön kameraya da ulaşabildiklerini söylediler. Aynı yöntem kullanıldığında, telefon çalarken eğer karşıdaki kişi güç veya ses tuşlarına basıp telefonu susturmayı tercih ederse, ön kamera da görüntü gönderiyor. Tabii kullanıcı görüntünün gittiğini göremiyor.

Bu hatanın iOS 12.1 yüklü iPhone ve iPad’lerde görüldüğü söyleniyor. Apple da bu hatayı gidermek için şimdilik FaceTime’ın grup görüşme özelliğini durdurduğunu duyurdu.

Benzer Yazılar

iOS 10.2 yayınlandı (iOS 10.2 hangi cihazlarda çalışıyor)?

Mertianz

iTunes, Microsoft Store’amı Gelecek?

Mertianz

Kablosuz şarj aleti olan AirPower ne zaman çıkacak ?

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster