TeknoBalta
Oyun Haberleri

Friday the 13th: The Game Taktikleri

Friday the 13th: The Game Taktikleri

Eşyalar Ve Kullanımı

Eşyalar oyunumuzun ana etmenlerinden biri bir kısmı slotumuzda yer tutar, bir kısmı ele alınır, diğerleri ise yer tutmaz. Genelde eğer cebimizde üç slotumuz da doluysa aldığımız eşya 3. slota yerleşir. Çoğu oyuncu bilmez ama eğer Çekmecede bulduğunuz eşyayla cebinizde bulunan son eşyayı değil de başka bir tanesini değiştirmek istiyorsanız basitçe slot numaralarını kullanıp eşyaları seçebilirsiniz. Z tuşuna kısa süreli basarak cebinizdeki eşyayı, uzun süre basarak elinizdekini yere atabilirsiniz. Spreyiniz varsaE tuşuyla kendinizi ileştirdiğiniz gibi, C tuşuyla da diğer oyuncuları iyileştirebilirsiniz. Bunu yaparken İki tarafın da olabildiğince sabit durması gerektiğini unutmayın. Jason’ın kurduğu kapanları bozabilirsiniz. Bıçağınız varsa yere eğilip yavaşça kapana yaklaşın. E tuşuna bastığınızda çakınızı kullanıp kapanı bozmuş olacaksınız. Silahları stun ve damage gibi özelliklerine göre tercih edin.  Oyunda karşınıza çıkacak en iyi silahlardan bazıları balta, pala ve ingiliz anahtarıdır, Beyzbol sopası her zaman bir vuruşluk stun yapar.

Polis İle Kaçın

Polisi çağırmak ve her taritada bulunan 2-3 çıkıştan sadece birinde rastgele oluşan polise ulaşmak için telefonun hangi evde olduğunu bulmamız gerekiyor. Ama o kadar basit değil. Arama yapabilmek için genelde aynı evin dışında olan telefon hattını da tamir etmemiz; yani “Fuse” denilen parçayı da bulmamız gerekiyor. Fuse’u telefon kutusunu yerleştirip aramayı yaptığımızda polisin gelmesi için genelde 5 dakikalık olan geri sayım başlayacak. (Belirli Counselor Perk’leri bunun 3:50 gibi bir süreye de indirgeyebiliyor) Bekleme süresi dolduğunda haritanız varsa polisin hangi çıkışa geldiğini görebilir ve oradan yürüyerek çıkabilirsiniz. Unutmayın ki polisi aradığınızda Jason bunu duyabiliyor ve özellikle bir süre geçtikten sonra  direk olarak o çıkışların önüne ışınlanabiliyor.

Jason Oyuncuları için İpuçları

Oyun Başlar başlamaz telefon kutusu, 4 kişilik araba gibi önemli noktalara kapan kurun. Ayrıca orada birilerine rastlama şansınız çok yüksek. Üzerinize doğrultulmuş silahlardan kaçınırken counselerlara yaklaşmak için zigzag çizerek hareket edin. Ani dönüşlerle hareket ederek üzerlerine giderek isabet ettirmelerini engelleyin. Mesken içlerine kapan kuramazsınız. Haritanızı düzenli olarak kontrol edip hareket eden araba ya da bot olup olmadığını kontrol edin. Rage’e girdiğiniz anda kapılar tek vuruşta kırılır. Arabanın size çarpmasını sağlayarak ya da önündeyken e’ye basarak motorunun durmalarını sağlayabilirsiniz. Yolunuza çıkan ancak kilitli olmayan kapıları önceden kırın. Karşınıza çıkan elektrik kutularını kırarak ışıkları söndürebilir, korkmalarını sağlayabilirsiniz. Kapanları koyduğunuz yerler haritanızda kırmızıyla işaretli, yanıp sönüyorlar.

Saklanma ve defans

Haritanızda sarı ve mavi sembollerle işaretlenmiş Araba ve ana ev gibi önemli yerlerde doğduğunuz anda oradan uzaklaşın. Jasonın İlk kontrol edeceği yerler, bu tarz stratejik noktalar olacaktır. Işıklı alanlar, dış mekanlar, kamp ve şömine ateşi etrafında olmak, diğer counselarlar ile birlikte hareket etmek ya da girdiğiniz evlerde kapıları kapatmak bile korkunuzun azalmasını sağlar. Korkunuz ne üst seviyeye çıktığında ekranınız kararacak, pocketlarınız ve mini mapiniz tamamen görünmez olacaktır. Korkunuzu azaltmak için fenerinizi kullanabilirsiniz fakat jason ışığı farkedebilir. Bulduğunuz eşyaları yerleştirmek için acele etmeyin, her daim çevre kontrolü yapın.

Araba, telefon kutusu gibi şeylere parçaları takmadan hemen önce mutlaka altında kapan olup olmadığını kontrol edin. Kapana takılırsanız jason duyacaktır. Jason yaklaştığında oyun müziği fark edilebilir derecede dramatik bir hal alır. ‘Ki ki ki Ma ma ma’ Müziğini duyduğunuz zaman Jason’ın özelliklerinden birini açtığını anlayabilirsiniz. bu size yaklaştığı anlamına gelmez. Staminanız bittiğinde yürümeye çabalamayın. Staminanızı hiç hareket etmeden daha hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Wii U İçin En İyi Oyunları

Mertianz

FIFA 18 Süper Ligin En İyi Futbolcuları 1-10

Mertianz

PlayStation Plus’ın Nisan Ayı Ücretsiz Oyunları!

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası