TeknoBalta
Donanım Haberleri

GeForce RTX 2050’nin özellikleri sızdırıldı!

GeForce RTX 2050’nin özellikleri sızdırıldı!

Nvidia’nın RTX serisi için hazırladığı yeni giriş seviyesi ekran kartının özellikleri ortaya çıktı.

Üst seviye RTX 2000 ekran kartlarını piyasaya süren Nvidia’nın yakın bir zamanda orta ve giriş seviye kartlarını da tanıtması bekleniyor. Bu hafta şirketin RTX 2060 ve GTX 1160 isimli iki farklı ekran kartı üzerine çalıştığı iddiası ortaya atılmıştı. Şimdi de şirketin giriş seviyesi RTX 2050 modelinin özellikleri Geekbench üzerinde görüntülendi.

Geekbench’te ortaya çıkan sonuçlara göre yeni RTX 2050 ekran kartı, 14 tane işlem birimi (CU) içerecek. Kartın maksimum GPU frekansı 1,56 GHz olarak belirlenirken, 4 GB de belleğe yer verilecek. Bu kartın elde ettiği Geekbench – OpenCL puanı ise 114.206 olmuş. RTX 2060’ın puanının ise 211.876 olduğu görülüyor. Arada neredeyse %100’lük bir fark bulunuyor.

Nvidia’nın bu karta Ray Tracing desteği ekleyip eklemeyeceği, her iki durumda da kartı ne şekilde adlandıracağı bilinmiyor. Bu kart, RTX 2050, GTX 2050 veya GTX 1150 isimlendirmelerinden birini kullanabilir. Ancak karttaki GPU’nun Turing mimarisi temelli olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Önümüzdeki ay bu kartla ilgili daha fazla bilgi edinebileceğimizi tahmin ediyoruz.

Benzer Yazılar

AMD, yeni Athlon işlemcisini tanıttı!

Ömer

NVIDIA GeForce GTX 1180 Benchmark sitelerinde görüldü!

Ömer

Cooler Master yeni mekanik oyuncu klavyesini duyurdu!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster