TeknoBalta
Android Cihazlar Donanım Haberleri Güncel Haberler Haberler Mobil Haberleri Teknoloji Teknoloji Haberleri Telefon

Huawei’den Ekran altı kamera

Huawei’den Ekran altı kamera

Bir süredir ekran altı kamera teknolojisi hakkında konuşuluyor. Buna bağlı olarak Huawei’den bir hamle geliyor olabilir. Huawei küresel pazarda bazı sorunlarla boğuşurken ilgi çekici ve değişik bir telefon görseli paylaşıldı. Huawei’ye ait olduğu söylenen telefonda hem çentiğinin olmadığı hem de ekran deliğinin bulunmadığı görülüyor. Kısaca bu telefonda ekran altı kamera teknolojisine başvurulabilir. Bu tarz bir telefon ekranı tasarımının birçok markanın hayali olduğu biliniyor. Ekran kasa oranında inanılmaz bir iyileşme sağlayabilecek bu tasarımın detaylarına bir bakalım. Telefon üreticileri ekran kasa oranlarını artırmak adına birçok tasarımı benimsiyor. Çentik olayını ortadan kaldırmak için çözüm olarak telefonlara ekran deliği ekleyerek bulan markaların yanında açılabilir kamera ekleyerek bulanlar da var. Ekran altı kamera ise bu çözümlerin içinde en başarılısı olacak gibi görünüyor. Paylaşılan görsellerde telefonun tam bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Ne ekran deliği, ne de açılabilir kamera bulunan telefonun ekranı oldukça iyi duruyor. Huawei yakın bir süre içinde karşımıza ekran altı kamera ile çıkabilir.

Ekran altı kamera teknolojisi bir uygulama ile çalışıyor ve ekrandan fedakarlık yapılmasına gerek kalmadan kamera deneyimini yaşatması bekleniyor.

Benzer Yazılar

Space Soldiers’a Yapılan Irkçılık Cezasız Kalmadı

Mertianz

GOG’da Sevilen RPG Oyunlarda %85 Özel İndirim Var!

Mertianz

Çok Eski Bilgisayarlar İçin Yapılacak 10 Şey!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası