TeknoBalta
Android Cihazlar Güncel Haberler Haberler Instagram İnternet Haberleri iPhone Mobil Mobil Haberleri Teknoloji Teknoloji Haberleri Telefon

İnstagram Bağış Toplama Özelliği

Instagram bağış toplama özelliği: Canlı yayında bağış toplama

COVID-19 salgınının insanlığı tehdit ettiği şu günler, kullanıcıları evde kalmaya zorluyor. Bu zorunluluk, birçok kullanıcının canlı yayınlara olan ilgisini artırıyor. Bu bağlamda popüler sosyal medya platformunda yeni bir akım başlıyor.                                                                                                                                                          Facebook tarafından duyurulan yeni projede canlı yayın yapan kişiler, yapılan yayının amacını belirleyecek. Bu kapsamda yayıncılar, artık kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için para toplama konusunda daha rahat.         Canlı yayını yapan kullanıcılar hangi kuruluşu desteklemek istediğine karar verecek. Ayrıca bu kişiler canlı yayın sırasında kaç kişinin bağış yaptığını ve kendisinin ne kadar para topladığını da görebilecek.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar adına para toplanan yayınlardaki gelirlere dokunmayacağını belirten Instagram, elde edilen gelirin doğrudan ilgili kuruluşlara gideceğini ifade etti. Instagram yönetimi bu konudaki çalışmalarını sürdürecek.Bu ayın başında canlı yayınlar hakkında bir açıklama yapan sosyal medya platformu, canlı yayın yapan kullanıcı sayısının yüzde 70’den daha büyük bir oran eşliğinde artış gösterdiğini söyledi. Bu oran, Amerika Birleşik Devletleri için geçerli.

Facebook çatısı altında olan Instagram, bu ilginin karşılığını da verdi. Zira canlı yayınlar kullanıcıların karşısına daha çok çıkmaya başladı. Bu da canlı yayınların merkezi bir sistem haline dönüştürüldüğünü gösteriyor.Bu uygulamanın Türkiye’ye ne zaman geldiği bilinmiyor.

Benzer Yazılar

PES 2017 Duyuruldu! İlk Bilgiler geldi!

Mertianz

Huawei’den Ekran altı kamera

Emircan

Mobil Kulllanıcıların En Çok Kullandığı 5 Uygulama

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası