TeknoBalta
Instagram

Instagram’da çalınan hesabı geri alma işlemi kolaylaştıralacak!

Instagram’da çalınan hesabı geri alma işlemi kolaylaştıralacak!

Instagram, hesabı saldırıya uğrayan kullanıcıları rahatlatmak için çalışmalara başladı. Instagram hesap kurtarma işlemi için uygulama içi olarak sunacağı bir yeniliğin testine başlamış bulunuyor. Bu yenilik ile hem kullanıcıların hesabını geri almasının kolaylaştırılması hem de hırsızların işinin zorlaşması sağlanacak.

Instagram’da çalınan hesabı geri alma işlemi nasıl olacak?

Mevcut durumda bir e-posta yazmanız veya destek formu doldurmanız gerekirken, güncellenen yaklaşım ile uygulama çeşitli bilgiler sorulacak. Bunlar arasında orijinal e-posta adresi veya telefon numarası gibi bilgiler bulunuyor. Ardından 6 haneli bir kodseçtiğiniz bir iletişim adresinize gönderilecek. Son olarak sosyal ağ, hackerların e-posta veya telefon numarası kodlarını kullanarak hesabınızın farklı bir cihazdan ele geçirilmesini önüne geçecek.

Yeni yöntemle hesabınızı kolaylıkla kurtarabileceksiniz. Hem de saldırgan kullanıcı adı veya iletişim bilgilerini değiştirse bile bu olası olacak. Ayrıca, hesap değişikleri sonrasında bir kullanıcı adının belirli bir süre alınamaması için bir koruma daha sağlanacak. Bunun hem saldırı hem de siz değişiklik yapsanız bile devreye gireceğini de belirtelim.

Uygulama içi hesap kurtarma işleminin tüm kullanıcılar için ne zaman sunulacağı konusunda bilgi ise verilmiyor. Öte yandan, kullanıcı adı kilitleme tüm Android kullanıcılarına sunulmuşken iOS kullanıcıları için de sunulmaya hazır.

Benzer Yazılar

İnstagram Bağış Toplama Özelliği

Emircan

Instagram ile ilgili yeni gelişmeler durmak bilmiyor!

Ömer

Android Telefonlarda İnstagramı Koyu Mod Yapma

Emircan

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster