TeknoBalta
Android Haberler Instagram Mobil Uygulamalar Program Ücretsiz Yazılım Yazılım Haberleri

İnstagram’dan nasıl fotoğraf ve video indirebiliriz?

İnstagram’dan nasıl fotoğraf ve video indirebiliriz?

Sosyal paylaşım sitesi Instagram, fotoğraf temelli kurulmuş ve zaman içinde video paylaşımlarının da yapılabildiği bir uygulama haline gelmiştir. Intagram’da fotoğraf ve videoları beğenme, yorum yapma şeklinde etkileşimler yapılabiliyorken fotoğraf ya da video indirme yapılmaz. Instagram’da fotoğraf ya da video indirecekseniz başka bir uygulama indirmeniz gerekir. Oldukça çeşitli indirme uygulamalarından tercihinizi yaptıktan sonrasında 1-2 dakikanızı ayırarak arzu ettiğiniz fotoğraf ve videoyu indirebilirsiniz. İşte cevabı!

İnstagram kullanıcıları fotoğraf ve videoyu iyi mi indireceklerini merak ediyorlar. Şu sebeple Instagram’ın indirme özelliği yok. Ya yeni uygulama indirmelisiniz, ya da ekran görüntüsü ile yönetim etmelisiniz. Sadece hiçbir indirme programı fotoğrafın ekran görüntüsünü almanız kadar süratli değildir. Telefonunuzun özelliğine ya da masaüstünde PrtScn tuşu ile alabileceğiniz ekran görüntüsü için Windows’da ‘Ekran Alıntısı Aracı’nı geliştirmiştir. Bu vasıta yardımıyla yalnız sayfada istediğiniz alanı işaretleyerek seçebilir ve istediğiniz alanın ekran görüntüsünü alırsınız. İşte Instagram’dan uygulama ile fotoğraf indirme ve video indirme işlemleri.

INSTAGRAM’DA FOTOĞRAF NASIL İNDİRİLİR?

Instagram’da fotoğraf indirmek için extra uygulama kullanmanız gerekiyor. Kullanıcılar tarafınca en sık tercih edilenlerden biri InstaSave uygulamasıdır. Eğer bu uygulama ile fotoğraf indirecekseniz, uygulamayı yükledikten sonrasında indirmek istediğiniz fotoğrafın URL’sini alın. Uygulamaya dönün ve “download” butonuna dokunun. Bu sayede istediğiniz tüm fotoğrafları indirebilirsiniz.

INSTAGRAM’DA VİDEO NASIL İNDİRİLİR?

Instagram videolarını indirmek için Apple Store ya da Play Store üstünden “Instagram Video İndirme” diye arama yaparak sıralanan uygulamalardan birini telefonunuza indirmelisiniz. Peşinden İndirmek istediğiniz videoların linkini (URL) bulun ve arama çubuğuna yapıştırın ve indirdiğiniz video eklentisinin otomatikman videoyu yakalayacak ve size ‘videoyu indir’ seçeneği sunacak.

Benzer Yazılar

Android’den Çok Sayıda Uygulamayı Tek Seferde Silme

TeknoBalta

Dünya’da En Çok Kullanılan İPhone Uygulamaları

TeknoBalta

Endonezya, Başkentini Değiştirme Kararı Aldı!

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster