TeknoBalta
Mobil Haberleri

İOS 13 Güncellemesini Alamayacak Telefonlar!

İOS 13 Güncellemesini Alamayacak Telefonlar!

25 Mart’ta Steve Jobs Tiyatrosu’nda “Gösteri Zamanı” sloganıyla tanıtılan etkinliği gerçekleştirmeye hazırlanan Cupertino merkezli şirket, aynı zamanda yeni iPhone’lar ve yeni işletim sistemi hazırlıklarına da son hızla devam ediyorlar.  Dünya Geliştiriciler Konferansı WWDC 2019’u 3 – 7 Haziran arasında gerçekleştireceğini açıklayan şirket, yeni işletim sistemi iOS 13’ü de haziran ayında duyurabilir.

Açıklanan tarihlerin ardından elbette akla gelen ilk soru, hangi cihazların iOS 13 güncellemesi alacağı oldu. dedikodulara göre iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s ve iPhone 5c, ne yazık ki iOS 13 güncellemesini alamayacaklar.
Daha önceki güncellemelerde de bazı eski iPhone modellerine desteğini kesen Apple, iOS 13’ün performans gereklilikleri sebebiyle böyle bir karar almış görünüyor. Tabii ki bunun henüz kesinleşmediğini hatırlatalım. Zira sürpriz yapmayı seven Apple, kullanıcılarını memnun etmek adına bu cihazların bazılarına iOS 13 desteği verebilir.

Daha önce yapılan konsept tasarımlara ve yeni gelen bilgilere göre iOS 13, beraberinde birsürü yeni özellik getirecek. Özellikle geçtiğimiz yıl macOS Mojave için getirilen “Karanlık Mod”, iOS 13 içinde gelebilecek eğer gelirse en çok da “Karanlık Mod” kullanılacak. Ve yeni işletim sisteminde arayüzde ve dosya yönetiminde de bazı değişiklikler olacağını söylüyor.

Eğer İOS 13 Güncellemesini alamayacak telefonlar arasında sizin telefonunuz varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Benzer Yazılar

Huawei, Huawei Y9’u Resmen Duyurdu!

Mertianz

WhatsApp Web Kullanıcıları İçin Günelleme Geldi

TeknoBalta

Instagram Hikeyeleri İçin Güncelleme Geldi

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster