TeknoBalta
iPhone

iPhone X’i almak isteyenler için kötü bir haber

iPhone X’i almak isteyenler için kötü bir haber

İlk tanıtılmış olduğu günden bu zamana kadar gerek tasarım gerek ise donanım özellikleri sayesinde dillerden hiç bir şekilde düşmemekte olan iPhone X modeli, bu defa yeni bir problemle daha gündemde. Fakat bu defaki problem cihazla alakalı olmaktan daha ziyade direkt bir şekilde üretim sürecini de etkiliyor.

Bir zamandır iPhone X modeli ile alakalı donanım ve de yazılım sorunlarıyla baş etmeye çalışmakta olan Apple, bu defa cihazın üretiminin komple durması riski ile karşı karşıya.

Çünkü telefon için  çok gelişmiş esnek anakart tedarik etmiş olan Interflex şirketi yakın zaman içerisinde çok büyük bir düşüş yaşadığını duyurdu ve bütün üretim faaliyetlerini ise ani bir şekilde askıya aldı. Interflex şirketi  esnek devre kartlarının üretilmesinin neredeyse yarısını sağladığından dolayı dolaylı bir şekilde cihazın üretimi ise yarı yarıya  bir şekilde yavaşlamış halde.

Piyasanın analistlerine bakılır ise eğer problem bu hafta içerisinde çözülmezse, Apple şirketi siparişlerini zamanında yetiştirmeyi başaramayacak ve de çok büyük bir  ölçütte zarar etmiş olacak. Öte yandan Apple şirketi için farklı tedarikçinin yer almamakta olması işlerin içinden çıkılması çok zor bir hal almasına da neden olmakta. Bakalım Apple şirketi bu durumla alakalı olarak neler yapabilecek?

Benzer Yazılar

Dünya’da En Çok Kullanılan İPhone Uygulamaları

TeknoBalta

Fortnite iOS için Artık Herkese Açıldı!

Mertianz

WhatsApp eski telefon modellerine verdiği desteği keseceğini duyurdu!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster