TeknoBalta
iPhone

iPhone XR’ın, XS modelinden fazla sattığı ortaya çıktı!

iPhone XR’ın, XS modelinden fazla sattığı ortaya çıktı!

Apple, iPhone XR satışının XS modellerinden fazla olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta Apple’ın iPhone XR satışından memnun olmaması sebebiyle üretimi azalttığı söylentileri ortaya çıkmıştı. Hatta bu karardan dolayı tedarikçilerin büyük sıkıntı yaşadığı da belirtilmişti. Apple bu söylentileri karşı yeni bir açıklama yaptı.

Apple’ın ürün pazarlama başkan yardımcısı Greg Joswiak, iPhone XR satış rakamlarının çıktığı günden beri iPhone XS’den fazla olduğunu belirtti. Birkaç hafta sonra piyasaya çıkmış olmasına rağmen, iPhone XS ve XS Max’i geçmeyi başardığını da sözlerine ekledi.

iPhone XR modelinin daha fazla satmasının şaşırtıcı olmadığını düşünüyoruz. Zira iPhone XS 999 dolardan, iPhone XS Max ise 1.099 dolardan başlayan fiyat etiketlerine sahip. iPhone XR ise 749 dolara satın alınabiliyor.

Tabii bu açıklama, söylentileri de tam anlamıyla boşa çıkarmıyor. Zira iPhone XR satışları bu durumda da Apple’ı memnun etmiyor olabilir. Belki de XS ve XS Max modelleri beklentilerin çok altında bir miktarda satıldı.

Benzer Yazılar

Apple’da, Ses ile Effektli Animoji’ler Üzerinde Çalışıyor!

TeknoBalta

AirPod – Artık Yeni Bir Kulaklık Çağı Başlıyor! [Video]

TeknoBalta

iPhone X’in Çentiğine Benzer LG G7’de de Opsiyonel Bir Çentik Olabilir!

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster