TeknoBalta
lll
Genel Güncel Haberler Haberler Sinema

Kırmızı Kaplumbağa (The Red Turtle) La Tortue Rogue ilk fragmanı

Gene her sene mayıs ayında gösterime giren Cannes Film Festivalideki  filmler arasında en dikkat çeken bir animasyon filmi oldu. Sony Pictures Classics tarafından yapılan bu animasyon filmin adı Kırmızı Kaplumbağa (The Red Turtle) veya La Tortue Rogue.Oldukça büyük ilgi çeken bu filmin fragmanı da cidden dikkat çekici.

2000’de en iyi kısa film (Father and Daughter) oskarı kazanan Micheal Dudok, ve japon animasyon evi olarak da Studio Ghibli ve Fransız ekip Wild Bunch tarafından yapılmış.

Hikayesi: Kaplumbağaları, yengeçler ve kuşlar yaşadığı tropik bir adada alabora olan bi adamın kaplumbağa ile karşılaşmasını anlatıyor. Hikaye daha sonra bir kadını ve aile kurma dahil adada hayatında dönüm noktaları takip ediyor. Tamamı 80 dakika olan filmde çok az diyalog olmasının yanı sıra kesinlikle harika görünen Sinematografisi ile gerçekten özel bir şey olacağa benziyor.

9b765d89ebcc2c0095e34e017d9e546f1460644792_full

 

Benzer Yazılar

Minecraft’a Fallout 4 eklenti paketi geliyor!

Mertianz

Google’ın Yeni Konsolu Yakında Sizlerle!

TeknoBalta

Sitenizin mobil uyumluluk testi – Google

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster