TeknoBalta
Oyun Haberleri

Metro Exodus’un satılacağı yer belli oldu!

Metro Exodus’un satılacağı yer belli oldu!

Popüler oyun platformu Steam, The Division 2’den sonra merakla beklenen Metro Exodus’u da Epic Games’e kaptırdı.

Kasvetli hayatta kalma nişancı oyunu Metro Exodus, popüler oyun platformu Steam’i bir nevi ‘ekerek’ bilgisayarda Epic Game Store’a özel yayınlanacak. Oyunun yayıncısı Deep Silver’ın bugün yaptığı açıklamada, serinin son oyununun 15 Şubat’ta sadece Epic Game Store’da yer alacağı söylendi.

Steam’in rakibine kaptırdığı tek oyun Metro Exodus değil. Ocak ayının başında UbisoftThe Division 2’nin bilgisayar versiyonunu daha önce Steam’de yer almasına rağmen Epic Games Store’a özel olarak yayınladı. Epic Games’in geliştiricileri kendi tarafına çekmesindeki en büyük etken ise daha düşük kesintiler alması. Epic Games, satışlardan %12’lik bir kesinti yaparken bu oran oyun endüstrisinin genelinde %30 civarında.

Deep Silver CEO’su Dr. Klemens Kundratitz, Epic Games ile yaptıkları anlaşmayla birlikte Metro oyununun geleceğine ve şu an iş birliği içinde oldukları 4A Games geliştiricilerine daha fazla yatırım yapabileceklerini söylerken bunun Metro oyununun hayranlarının çıkarına olduğunu ifade etti. Deep Silver ayrıca yaptığı açıklamada, oyunu farklı dijital marketlerden ön siparişle alan kullanıcıların da oyuna sahip olabileceklerini söyledi.

Bilgisayar oyunculuğunda yıllardır süren Valve üstünlüğü, geliştiricilere daha makul teklifler sunan Epic Games Store ve Discord gibi büyük markalarla sona erebilir. Tabii şu an Steam’in en popüler ve en çok kullanıcıya sahip platform olması oyun geliştiricilerine hâlâ cazip geliyor.

Benzer Yazılar

Paladins – Tüm Şampiyonlar Açıldı! (Ücretsiz)

TeknoBalta

Yeni MOBA Oyunu Paragon’un Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Mertianz

Mirror’s Edge: Catalyst Sistem Gereksinimleri

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster