TeknoBalta
Donanım Haberleri

NVIDIA GeForce GTX 1180 Benchmark sitelerinde görüldü!

NVIDIA GeForce GTX 1180 Benchmark sitelerinde görüldü!

GTX 1100 serisinde Ray Tracing çekirdekleri çıkarılmış Turing GPU’larının kullanılması bekleniyor.

Nvidia’nın Ray Tracing’i öne çıkararak tanıttığı RTX serisi ekran kartları, en üst seviyeden orta seviyeye kadar piyasaya sürülmüş durumda. Ancak Ray Tracing teknolojisi, kimine göre henüz daha olgunlaşmış değil.

Görünüşe göre Nvidia, şimdilik Ray Tracing istemeyen kullanıcılar için de farklı modelleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. GFXBench’teki bir sayfada, Nvidia’nın GeForce GTX 1180 model ekran kartının bulunduğu görülüyor. Bu ekran kartı benchmark testlerinde RTX 2080 ile bire bir aynı sonuçları elde edebiliyor.

Nvidia’nın yapay zeka veya Ray Tracing çekirdekleri bozuk olan GPU’ları, GTX 1100 serisi olarak piyasaya sürebileceği tahmin ediliyor. Bu durumda kullanıcılar, Ray Tracing ve DLSS gibi özelliklerden mahrum kalacak.

Fakat bu özellikleri gerekli bulmayan ve saf performans arayan oyuncular için daha uygun fiyatlı bir alternatif olacaktır. Bakalım Nvidia GTX 1100 serisini ne zaman piyasaya sürmeye başlayacak.

Benzer Yazılar

AMD 2. Nesil Ryzen işlemcilerini tanıttı!

TeknoBalta

Çinliler, Nokia 7 Plus’u sızdırdı!

TeknoBalta

Tam 24 bin dolarlık PS4!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster