TeknoBalta
88893_640
Bilgisayar Güncel Haberler Oyun Haberleri PlayStation XBOX

PES 2017 Duyuruldu! İlk Bilgiler geldi!

Her yıl olduğu gibi bu sene de PES ve FIFA serisinin yeni oyunları ile karşılaşacağız. Futbol denildiğinde akla ilk gelen bu iki yapımdan biri olan Pro Evolution Soccer’ın 2017 sürümü ise bugün duyuruldu. Konami resmi açıklamayı yapmamış olsa da açılan internet sitesinde oyuna ait ilk görüntü ve bilgiler bulunuyor.

PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 ve Xbox 360 için geliştirilen yapım, önceki nesle oranla büyük değişikliklere sahip olacak. Bu sözlere alışık olduğunuzu biliyoruz tabi ki. Ama her sene olduğu gibi bu sene de PES’e ait umutlarımız var ve gelen ilk bilgilere baktığımızda oynajışta yine köklü değişikliklere gidilmiş.

Oyunun öne çıkan yenilikleri farklı başlıklar altında sıralanmış. Bu yeniliklere bakacak olur isek;

Gerçekçi Dokunuş ve Doğal Futbolcu Hareketleri: Her oyuncunun top kontrolü farklı bir şekilde karşımıza çıkacak. Bu farklılığın bulunduğunuz pozisyon ve topu kontrol etme şeklinize göre değişeceği belirtilmiş. Bunun yanı sıra sürekli eleştirilen futbolcu animasyon ve hareketlerinde de önemli değişikliklere gidilecek.

Keskin Paslar: gerçekçi kontrol ve geliştirilen top fiziği ile birlikte PES 2017’deki pas sisteminin yenilendiği, topun hızı ve yönüne göre değişiklik göstereceği belirtilmiş. Doğru seçim ve zamanlama ile en öldürücü pasları yeni oyunda atabileceğiz.

Kaleci: Hareket ve animasyon açısından geliştirilen kaleciler, PES tarihindeki en iyi performansı yeni oyunda gösterecek. Gol olduğunda en iyi hissiyat ve geri dönüşe ulaşılacağı belirtiliyor.

Takım Kontrolü ve Geliştirilmiş Taktikler: Takımın atak ve defans mentalitesini oyuncular çok rahat bir şekilde kontrol edebilecek. Tabi basit olsa da bu kontrolü sağlarken dikkatli olmamız gerekiyor. Yapacağımız ufak hatalar, top kayıplarına ve karşı atağa imkan sağlayacak.

Köşe Vuruşları: Adam adama markaj ya da bölge kontrolü gibi taktiklerin geliştirildiği gibi atak tarafında ise çok daha spesifik bir kontrol imkanı sağlanacak.

Yapay Zeka: Konami yapay zeka konusunda oldukça iddialı. Futbol oyunlarında ilk defa yapay zekanın nasıl oynadığınızı çözebileceği belirtilmiş. PES 2017’deki yapay zeka sisteminin futbol oyunlarını büyük ölçüde değiştireceği gibi iddialı açıklamalar görüyoruz.

Bu yenilikler dışında tabi ki oyunun görsel anlamda da iddialı olduğunu görüyoruz. Görsel anlamda PES 2017’nin büyük bir ilerleme kaydettiğini not düşen yapım ekibi Fox Engine’in gücü sayesinde hem futbolcular, hem atmosfer hem de seyirci anlamında oyunun bir bütün olarak karşımıza çıkacağını dile getirmişler.

Evet gördüğünüz gibi PES serisi bu sene de oldukça iddialı açıklamalar ile karşımıza çıkıyor. Oynanış dinamikleri konusunda her sene sistemi değiştiren yapım ekibinin artık iskelet bir sisteme ihtiyaç duyduğu ve bu sağlam iskelet üzerine her sene ekleyerek gitmeleri gerektiğini anlamaları gerekiyor. Umarız bu sene oynanış anlamında bu altyapıyı başarılı bir şekilde kurarlar ve biz futbol severler de keyifli bir oyun ile karşılaşırız.

Benzer Yazılar

Halo Wars 2 0XC00007b Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı

Mertianz

Alienware Ve SYBER Marka Steam Machine’ler Ön Siparişe Açıldı!

Mertianz

FIFA 18 Ultimate Team Takım kimyası Stilleri

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası