TeknoBalta
PS4-Splash-1
Donanım Haberleri Genel Güncel Haberler PlayStation

PlayStation 4’ün Yeni Büyük Sistem Güncellemesi Detaylandırıldı!

Musashi kod ismine sahip olan yeni PlayStation 4 sistem güncellemesinin kapalı beta sürecinin başlangıç tarihi bugün PlayStation Blog üzerinden açıklandı. 2 Mart 2016 tarihinde başlayacak olan bu beta süreci, sadece beta sürecine kayıt olmuş kullanıcılar için açık olacak fakat haberimizin ana konusu bu değil. Ana konumuz, beta tarihinin açıklanması ile birlikte bu büyük güncellemenin içeriğinin de açıklanması.

4860_qqqqqqq-1

3.50 güncellemesi ile konsollarımıza eklenecek özelliklerden ilki, bildirimler ile alakalı. Artık bir arkadaşımız çevrim içi duruma geçtiği zaman bildirimini sol üst köşede görebileceğiz. Ayrıca bu bildirim kişiselleştirilebilir olacak. Yani, her arkadaşınızın bildirimini görmek zorunda olmayacaksınız. Bu bildirim ile bağlantılı olarak gelen 2. özellik ise, çevrim dışı olarak görünme. Eğer istersek konsolumuz açıkken, çevrim dışı görünebileceğiz. Rahatsız edilmek istemeyen oyuncular için muhteşem bir özellik olacak.

PlayStation 4’e gelen son büyük güncelleme ile takvim özelliği eklenmişti. Mart ayı içerisinde gelecek yeni büyük güncelleme ile birlikte, artık bu takvim üzerinde sadece resmi oyun etkinliklerini değil; kendimizin oluşturduğu oyun etkinliklerini de oluşturabileceğiz. Oluşturduğumuz bu etkinliği arkadaşlarımız görebilecek ve katılabilecekler. Etkinlik saati geldiğinde ise etkinliğe katılmış tüm arkadaşlarımız ile otomatik olarak bir grup sohbeti açılacak ve oyun zevkimiz başlayacak.

Gelelim güncellemenin en önemli yeni özelliğine. PlayStation 4’ün PlayStation Vita üzerindeki Remote Play özelliği artık PC ve Mac platformlarına geliyor. Bu özellik hakkında PlayStation Blog üzerinden ekstra bilgi verilmedi fakat PlayStation Vita’da bulunan Remote Play özelliği ile farksız olacaktır. Ek olarak, canlı yayınlarımızı artık PlayStation 4 üzerinden, Dailymotion aracılığı ile de yapabileceğiz.

Kullanıcıların büyük bir merakla beklediği bu özellikler, bakalım PlayStation 4’ü bir adım daha ileriyetaşıyabilecek mi?

Benzer Yazılar

Huawei’den Ekran altı kamera

Emircan

Apple AirPod’larına sesli komut özelliği ve su geçirmemezliliği getiriyor.

TeknoBalta

Call of Duty: Infinite Warfare’in duyuru tarihi doğrulandı!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası