TeknoBalta
Power-Rangers-2017-Movie-Ranger-Suits-Reveal-708x400
Genel Güncel Haberler Haberler Sinema

Power Rangers’in Suit Reveal adında 2017’de Filmi Geliyor!

Roberto Orci yapımcılığını üstlendiği ve  Zack Stentz ve Ashley Miller‘ın seneristliğini yaptıkları  Power Rangers Suit Reveal; IGN kaynaklarına göre 2017 ilk aylarında sinemaya çıkması bekleniyor.

 

Power Rangers, ABD’de 1993 yılından beri yayımlanmakta olan bir bilimkurgu-macera dizisi ile film serisinin ortak adıdır. Diziye gösterilen ilginin ardından 1995 yılında Mighty Morphin Power Rangers: The Movie, 1997 yılında ise Turbo: A Power Rangers Movie adlı filmler çekilmiştir.

FILE - This publicity file photo provided by Saban Brands, shows a scene from the "Mighty Morphin Power Rangers" TV show. Lions Gate Entertainment Corp. said Tuesday, May 6, 2014, it was partnering with Haim Sabanís Saban Entertainment to produce a live-action feature film based on the spandex-wearing, martial arts superheroes who are usually called upon to save the world. "Power Rangers" have had a continuous presence on U.S. TV since 1993. (AP Photo/Saban Brands, file)

1992-1993 sezonunda Japonya‘da yayımlanan Kyōryū Sentai Zyuranger (恐竜戦隊ジュウレンジャー) adındaki Japon dizisinin ABD uyarlamasıdır. Dizinin ABD’de önce Zyu (Okunuşu: Jū) Rangers adıyla yayınlanması planlanmış, ancak Yahudileri aşağlayan “Jew” kelimesine benzediği için Power Rangers olarak değiştirilmiştir.

Dizi iyi uzaylıların yardımıyla, dünyayı kötü uzaylılardan kurtaran gençlerin maceralarını anlatmaktadır. Gençler kötü uzaylıları yenmek için, “zord” adı verilen dev robotları kontrol edebilmektedirler. Dizideki robot sahneleri, genelde Japon versiyonundan alınıp İngilizce yeniden seslendirilmiş; diğer sahneleri ise Amerikalılar tarafından yeniden çekilmiştir. Diziye gösterilen ilgi sonucunda, karakterler ve oyuncular yıllar içerisinde sıkça değişmesine rağmen, dizi popülerliğini korumuştur. Öncelikle çocuklar için hazırlanmış, daha sonra zamanın çocukları tarafından benimsenmesiyle, takip eden sezonlarda gençlere de hitap etmeye başlamıştır.

Kahramanlara dizide “ranger” denilmektedir. İlk sezondaki rangerların renkleri değişim sırasına göre; siyah, pembe, mavi, sarı ve kırmızıdır. Daha sonradan, önce yeşil sonra da beyaz eklenmiştir. Karakterler ve canlandıran oyuncular şunlardır:

  • Siyah Ranger: İlk önce Zack Taylor, daha sonra Adam Park.

  • Pembe Ranger: İlk önce Kimberly Hart, daha sonra Cathrine Hillard.

  • Mavi Ranger: Billy Cranston. Karakter değiştirmeyen ve ana Ranger karakterlerinden olan tek Ranger Mavi Ranger’dır.

  • Sarı Ranger: İlk önce Trini Kwan, daha sonra Aisha Campbell.

  • Kırmızı Ranger: İlk önce Jason Lee Scott, daha sonra Rocky DeSantos.

  • Yeşil ve Beyaz Ranger: Tommy Oliver.

Benzer Yazılar

Razer Yayıncılara Özel Ekipmanları Çok Büyük Rabet Görüyor!

TeknoBalta

Conan Exiles – Ocak 2017’de Geliyor!

TeknoBalta

Overwatcha Gelecek 27. Kahraman Açıklandı!

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası