TeknoBalta
Ubisoft

Rainbow Six Siege İyi Savunma Yapmanın Kuralları

Rainbow Six Siege İyi Savunma Yapmanın Kuralları

Öncelikle karşınıza gelen rakibi iyi tanımanız gerekiyor, Çünkü bazı rakipler oldukça agresif olurken bazıları ise tek düze diyebileceğimiz aynı stratejiyi uygulayan tarzla ilerlemekte. Savunmadaki en büyük problem ise hiç şüphesiz hepimizin savunacağımız odanın içerisinde kalması. Bu yanlış bir strateji, oda’da en fazla iki kişi kalın çünkü odaya ne kadar doluşur iseniz rakibe rahat hareket edebilecek alan bırakmış olursunuz ve çok kolay bir şekilde savunmayı kaybetmiş olursunuz. Bu yüzden sağlam bir direnç yapmak için savunacağınız odanın yakınlarına dağılın, Böylece savunma alanını genişletmiş olur ve rakibe baskın bir savunma yaparsınız.

Eğer savunacağınız odanın üzerisi kırılabilir yada Fuze işlenebilir bir yüzey ise takımınızdaki bir kişinin kesinlikle odanın üstünde beklemesi gerekiyor, Zira rakip odanın üstünü açacak yada Fuze atacak bir şekilde konum alacaktır. Bazen bu işlem yapıldıktan sonra yukarı giden oyuncular mevcut ancak unutmayın ki rakip bunu biliyor ve sizin oraya geleceğinizi tahmin ettiğinde pusup beklemeye’de çekilebiliyor, Tabi akabinde ölüm kaçınılmaz oluyor bu nedenle maç başlar başlamaz bu tarz bir odayı savunacaksanız kesinlikle bir kişi yukarı’da beklemeli. Bu yüzden yukarıda’da belirttiğim üzere sağlam savunma yapmak için odanın çevresine dağılın ve en fazla iki kişi odanın içerisinde bekleyin. 

Agresif olan oyuncular çok hızlı bir şekilde ilerlemektedir, hatta maç başlar başlamaz saniyeler içerisinde bazıları odaya rust bile atmaktadır. İşte bu noktada rakibinizi iyi tanımanız gerekiyor zira bu tarz bir strateji uygulayanlar genelde maç boyunca aynı olayı yapmaktadır. Burada dikkat edeceğiniz tek şey sakin olmanız ve etrafa tuzaklar kurmanız. Bunun içinde Kapkan, Frost gibi tuzakçı operatörleri tercih etmeniz yararlı olacaktır zira rust atan oyuncular bu tarz tuzakları aldırış etmediğinden kolay bir şekilde yakalanabiliyor.

Eğer mümkünse direk olarak dışarıdan kesilebilen odaları tercih etmeyin çünkü bu odaları savunma oldukça zor. Rust atan bir rakibe denk gelmiş iseniz’de savunmadaki oda’dan fazla uzaklaşmadan oda oda dağılın ve rakibi bekleyin. Tabi bunu yaparken çokta rahat davranmayın alanı genişletin rakibin kolay hamleler yapmasına engelci olun. Başarılı savunma yapmanın en önemli unsuru savunma bölgesine dağılmak ve düşmanı oda dışarısından rahatsız ederek alanını daraltmaktır. Ayrıca takım arkadaşlarınız ile strateji yaparak ona uygun operatörler seçmeniz yararlı olacaktır.

Ayrıca rakibin güçlendirilmiş duvarları (reinforce) açmasına engel olacak operatörleri’de almanız takım adına oldukça yararlı olacaktır. Burada örnek vermek gerekir ise savunacağınız yerin garaj olduğunu var sayalım. Burada mutlaka Mira ve Bandit operatörünü almanız gerekiyor, Zira rakip Thermite veya Hibana operatörü ile kapıları açarsa sizi garajın bir noktasına sıkıştıracağından kolay bir şekilde alanı ele geçirmiş olacaklar. Tabi burada dikkat etmeniz gereken detaylar’da mevcut mesela bandit zımbırtılarını direk olarak kapılara yerleştirmeyin karşıda Thatcher operatörü var ise direk olarak bu zımbırtıları kıracaktır.

Takımınızda bir kişinin rakibi arkalamaya amaç edinmesi eli kazanmanızdaki en büyük etkenlerde biri olacaktır. Bunu yaparken heyecanlanmadan doğru adımlar ile rakibi arkalayarak karşı takımın ilk dakikalarda eksik kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Benzer Yazılar

Rainbow Six Siege Drone Rehberi

Mertianz

WATCH DOGS 2 EasyAntiCheat Service Sorunu

Mertianz

Ubisoft tarafından Rainbow Six Siege’ye zam!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster