TeknoBalta
Ubisoft

Rainbow Six Siege Kolay Oyun Kazanma Rehberi

Rainbow Six Siege Kolay Oyun Kazanma Rehberi

Rainbow Six Siege özelliklerinden biri ciddi anlamda taktiksel bir oyun olmasıdır.Yani bu oyunda detaylı düşünmek ve dikkatli hareket etmek gerekiyor.En ufak bir hatada durum terse dönebiliyor.Her operatörün kendine ait özelliği bulunmakta ve aynı takım içinde ki her operatörün birbiri ile birlik içinde hareket etmesi gerekmektedir.Duvarlar kırmak,iplerle binaların üstüne çıkmak,drone kontrol etmek bu oyunun bir kaç özelliğinden biri.

KAMERA ÖNEMİ

Eğer oyuna saldırı pozisyonunda başlıyorsanız biliyorsunuz ki hareketli kameralar ile hedefi bulmak için bir keşif yapmanız gerekiyor.Bu anda herkesin gittiği yere değilde hiç bir kameranın gitmediği yerlere gidin ve hedefi oralarda arayın.İnanın bu belirtilen sürede hedefi bulma şansınızı arttıracaktır.Oyun başladığında ise bir yere girmeden önce casus kameralı dronelar ile gireceğiniz yeri bir gözetleyin öyle hareket edin. Drone ile işiniz bittiğinde onu güvenli bir yerde durdurun.Eğer savunma yapıyorsanız bina içinde,dışarıda bulunan kameraları kontrol ederek düşmanın nereden saldırı yapmaya hazırlandığını görebilirsiniz.

OYUN İÇİ İNFO VERİN

İnfo almak vermek normal oyun modunda pek yapılan bir şey değil.Ama rekabetçi maçlarda olmazsa olmazdır. Ses kasmak kadar önemlidir. Örneğin kameralarla düşmanın nerelerden geleceğini kontrol ediyorsunuz. Düşmanı gördüğünüz anda takımınıza bunu sesli iletişim ile söyleyin veya hızlı bir şekilde chat’e yazın.

SES KASMAYA ÇALIŞIN

Özellikle savunma yapıyorsanız ses kasmak daha da önemli. Çünkü binaya çıkan düşmanları,üst katta veya alt katta gezen düşmanların ayak seslerini rahatlıkla duyabilirsiniz. Oyun bu yönden oldukça kaliteli bir ses sunuyor bunu değerlendirin. Duyduğunuz her ses sizi bir adım öne taşıyacaktır.Bunu sakın unutmayın.

DRONELAR

Bu küçük kameralı araçlar inanın sizin hayatınızı kurtaracak derecede önemlidir.Bu araçları etrafta bulunan düşmanları görmek,tuzakların yerlerini keşfetmek için kullanabilirsiniz.Bazı oyuncular şimdi hiç uğraşamam drone kullanmakla diyip,gireceği yerde ne olduğunu bilmeden saldırı yapıyorlar ve sonuç hüsran oluyor.Bu yüzden sakın üşenmeyin ve drone kullanın arkadaşlar.Bu sizi her zaman bir adım öteye taşıyacaktır.

GÜVENLİ YERLER

Saldırı yaparken bir yere toplu bir şekilde girmeyin.Bu sizin toplu ölmenize neden olabilir.1 kişi azalmak mı daha iyi yoksa 4 mü? Bu yüzden etrafa yayılın ve düşmanın dikkatini dağıtın.Sürekli hareket halinde olun. Hareket halinde olun derken başı boş değil tabi ki dikkatli bir şekilde ve güvenli yerlerde.Savunma tarafındaysanız kapatılmış duvarların arkasında bekleyin.Yani güvenli yerlerde. Ne çok dar bir yer olsun ne de çok geniş. Güzel bir yer seçin.Seçtiğiniz yerde en önemli yerleri görüyor olun.

HARİTA VE OPERATÖR BİLGİSİ

Oyunda en önemli şeylerden biride haritayı iyi bilmektir.Bunu bol bol oynayarak halledebilirsiniz.Bu yüzden biraz sabırlı olmakta fayda var.Haritaları iyi öğrendikten sonra nerelerin kırılgan olduğunu,nerelerden saldırı savunma yapılacağını ister istemez öğrenmiş oluyorsunuz.Haritalar bir yana operatörleri de iyi bilmekte fayda var.

Benzer Yazılar

Rainbow Six Siege Saldırı Operatörlerinin Özellikleri

Mertianz

TOM CLANCY’S GHOST RECON: WILDLANDS Kasma Sorunu

Mertianz

Ubisoft tarafından Rainbow Six Siege’ye zam!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası