TeknoBalta
213123123-790x479
Genel Güncel Haberler

Riot, Riot Points Alımlarından Saniyede 31$ Kazanıyor!

Geçtiğimiz gün bir internet sayfası mikro satın alımların, yani uygulama içi satın alımların hangi oranda olduğunu açıkladı. Listede 3. sırada olan Riot Games, sadece oyun içi alımlardan saniyede 31$ kazanıyor.

Micro-transactions, yani uygulama içi satın alımlar genellikle free-to-play* oyunlarda ya da mağazalarda görülen satın alım işlemlerinin bütünüdür. Haliyle oyunlar ne kadar ücretsiz olsa da içinde satın alınabilecek ekstra özellikler bulunuyor. Aynı zamanda bu özellikler oyunu doğrudan etkilemekten uzaksa, adil ve eşit bir arenada gelişen oyunun ömrü uzuyor. Eğer tam tersi, bu parayla alınabilir ekstra içerikler oyunda oldukça fazlaysa o oyun artık free-to-play değil de pay-to-win* oluyor ve oynanılmayacak oyunlar evrenine sürüklenmemek için oldukça çabalaması gerekiyor.

“LoL oynadık da ne oldu, Riot zengin oldu.”

riot-fist-inverted[1]WebpageFX’in haberine göre uygulama içi satın alımlarda League of Legends ile Riot Games genel sıralamada 3. iken, oyunlar içinde ilk sırada. Riot Games, League of  Legends‘ta kullanılan birim olan Riot Points alımlarından saniyede ortalama 31$ yani 86 TL civarı para kazanıyor. Bu miktar günlük hesaplama yapıldığında ortalama   2.640.000$‘a tekabül ediyor. (7.290.000 TL)

Lol_f04957_45083731

Oyun kategorisinde League of Legends‘ı facebookun ünlü çiftçilik oyunu Farmville ve Clash of Clans takip ederken, genel kategoride League of Legends Japon mobil uygulamalarının ve iOS uygulamalarının gerisinde kalıyor.

Free-to-play: Oynaması ücretsiz olan oyunlar.

Pay-to-Win: Oynaması ücretsiz olan oyunlardaki ekstra içeriklerin haksız rekabete yol açması dolayısıyla oyuncular arasında kullanılan bir deyim. “Kazanmak için satın al”

 

Benzer Yazılar

LoL Arkadaşları Mobil Uygulamasını Ücretsiz İndir!

Mertianz

Yeni Need For Speed’de Modifikasyona “Doyacağız!”

Mertianz

Valoran Kostüm Oylaması Geldi

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası