TeknoBalta
Space-Soldiers-750x400
Counter Strike : Global Offensive E-Spor Haberleri Genel Güncel Haberler Takım Haberleri

Space Soldiers’a Yapılan Irkçılık Cezasız Kalmadı

Hatırlayacağınız üzere 2 gün önce Balkan Şamiyonası’nda temsilcimiz Space Soldiers ile Macaristan temsilcisi tRICKED karşı karşıya gelmişti.

volgare adı altında tanınan Macaristanlı ekip, bir süre önce tRICKED ile anlaşmıştı. Balkan Şampiyonası’nda Space Soldiers ile karşı karşıya gelen tRICKED takımının önemli oyuncularından biri olan rmL, maçın en başından itibaren bazı sahnelerde Space oyuncularında hakaratte bulundu. Özellikle kritik roundları kaybettiğinde, ırkçı söylemlerle sürekli temsilcimizi rahatsız eden Macaristanlı oyuncu, Space Soldiers’ın maçı kazanmasının ardından küfür içerikli bir yazı yazarak sunucudan ayrıldı.

Söz konusu yazı:

1434022167.4791

rmL’in yazdığı bu yazıdan sonra her ne kadar takım arkadaşları rmL adına Space Soldiers ekibinden özür dilese de, tRICKED kulübü böyle bir saygısızlığı göz ardı edemedi ve oyuncularla yollarını ayırma kararı aldı. Danimarka kulübü olan tRICKED, yakın zamanda yeni bir takım ile tekrar CS: GO sahnesinde olacağını da açıkladı.

Benzer Yazılar

Bu haber Counter-Strike oyuncularına nostaljik anlar yaşatacak!

TeknoBalta

7/15 PBE Güncellemeleri: GP Giriş Ekranı, Yeni Totemler

Mertianz

Ulefone: 13000 mAh Pil ile Power 3 Max Gelicek!

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası