TeknoBalta
captain-america-steve-rogers-1-cover-featured-180812
Donanım Haberleri

Steve Rogers: Captain America #1’den Şok Eden Sürpriz! Ve Tabi Üzen

DİKKAT: Bu yazı çizgi romanı okumayanlar için spoiler içerebilir.

Gerek Marvel filmlerinde, gerekse çizgi romanlarda olsun, Cap’i hep Hydra’ya karşı savaşırken gördük.

Fakat bu hafta çıkan Steve Rogers: Captain America #1 bunu değiştiriyor. Aslında bir tek bunu değil, Captain America hakkında bildiğimiz her şeyi resmen bir hiç ediyor.

Bilen bilir, son zamanlarda Steve, vücudundaki Süper-Asker Serumu’nu kaybetmiş ve yaşlı, zayıf bir hale gelmişti. Bunun sonucundaysa onun yerine Sam Wilson yani Falcon geçmişti. Şimdiyse serumu geri kazanan Steve tekrar eskisi gibi genç ve aksiyona geri döndü. Ama okurlar pek memnun değil, hayranlar hayal kırıklığına uğramış durumda. Zira bu sayının sonundaki sayfada gördüğümüz üzere, meğer Captain AmericaHydra‘ya çalışıyormuş.

Hem de bu yeni olan birşey değil, Steve aslında çocukluğundan beri Hydra ajanıymış! Evet, bütün sayı boyunca gösterilen flashbacklerde Hydra adına çalışan bir kadının, Steve daha çocukken Steve’in annesini alkolik babasından kurtarmasını ve onları Hydra’ya katmasını görüyoruz. Yani bütün bu seneler boyunca, Cap’in 1941’de ilk ortaya çıkmasından bu yana onu yanlış tanıyormuşuz.

captainamericasteverogers-preview4-183805

Peki buna ne gerek vardı? Böyle bir şeye cidden gerek var mıydı? Yani aslında hepimiz biliyoruz ki bu hep böyle kalmayacak. En geç birkaç sayı sonra işin aslı ortaya çıkacak, bize “o aslında öyle değildi ya, Cap gerçekten Hydra’ya çalışmıyor.” mesajı verilecek. Ya Red Skull’ın bir oyunu olacak, ya da başka bir şey. Ama Marvel’ın sırf heyecan yaratıp insanların daha çok almasını sağlamak için böyle bir yola başvurması… olmadı be Marvel. Yakışmadı. Yine de umuyoruz ki kısa sürede bu meselenin aslını öğreniriz. Sizin bu konudaki düşünceleriniz ne? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Benzer Yazılar

En Güzel Şekilde Modifiye Edilmiş PC kasaları

Mertianz

PlayStation 4 Oyuncularına FPS Klavyesi ve Faresi Geliyor!

Mertianz

ROG Strix Fusion 500 oyuncu kulaklığı tanıtıldı.

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster