TeknoBalta
Mobil Haberleri

Telefon Bataryasını Uzatma Yöntemleri

Telefon Bataryasını Uzatma Yöntemleri

Orjinal Ürünler

Telefonunuzu şarj ederken lütfen telefon ile birlikte verilen şarj aletini kullanın.Başka marka ve orjinal aletler kullanmaktan kaçının. Orjinal olmayan şarj aletleri,telefonun bataryası için gereken akımı dengeli bir şekilde aktarmayacak buda bataryaya ve hatta telefona zarar verecektir.

Telefonu Şarjda Bırakma

Aslında bu konu hakkında bir çok söylenti mevcut.Akıllı telefonlarda yani günümüzde ki telefonlarda bunun bir sorun teşkil etmeyeceği belirtiliyor.Evet böyle bir şey var fakat bir negatif etkisi de mevcut.Telefonun bataryası dolduğunda telefon direkt olarak gücü kesmektedir.Fakat bu güç kesintisi bir süre boyunca devam eder.Çünkü telefon durduk yere de güç kaybeder yani şarjı azalmaktadır.Azaldığı anda tekrar güç gelmeye başlar ve bu böyle sürekli devam eder.

Tam Şarj Etme

Tam şarj etmenin ne gibi faydaları var bundan bahsedeyim sizde neden önemli olduğunu anlayın.Çoğumuz telefonu şarj ederken şu şekilde şarj ediyoruz.Örneğin telefonun şarjı %10 kaldığında şarj ediyoruz tam dolmadan,mesela %85 iken çıkarıyoruz.Şimdi batarya içinde her yüzdeliğe denk gelen elektronik cihazlar mevcuttur.Siz bu şekilde şarj ederek telefonun bataryasının %10 ve %85 arasını aktif tutmuş oluyorsunuz.Diğer %0-%10 ve &85-%100 kısım pasif kalmaktadır.Buda bataryanın performansını etkilemektedir.Bu yüzden elinizden geldiği kadar telefon tam bitince şarj edin ve tam %100 olunca çıkarın.

Telefonu Açıp Kapatmak

Bazılarımız bende dahil telefonu sürekli açık tutuyoruz.Yani şarjın bitmesine az bir süre kala şarja takıyoruz ve o şekilde kullanmaya devam ediyoruz.Yani telefonu açık iken şarj ediyoruz.Bu böyle devam ediyor ve telefon sürekli açık kalıyor.Yalnız telefonunuzu arada bir kapatıp açmanız telefonunuza ve bataryanıza faydalı olacaktır.

 

Benzer Yazılar

Yeni Nokia 3310’da Yılan Oyunu Nasıl Mı?

TeknoBalta

Herhangi Bir Gün İşinize Yarayacak 5 Akıllı Telefon Hilesi!

Mertianz

Don’t Starve: Shipwrecked – Ipod ve Iphone Da Artık Oynanabiliyor!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster