TeknoBalta
Otomobil Haberleri

Tesla’dan şok mağazalarını kapatma kararı!

Tesla’dan şok mağazalarını kapatma kararı!

Tesla çok kısa süre önce, nispeten hesaplı bir araç olması planlanan, Model 3 adlı elektrikli otomobilini siparişe açmıştı. Model 3’ün tanıtıldığında hayli ilgi çektiği ancak üretime geçilmesinin hayli geciktiği herkesin bildiği bir şeydi.

Yaklaşık 35.000 dolar fiyat etiketiyle piyasaya çıkacak olan Model 3, elektrikli araçlara uygulanan çeşitli federal vergi indirimleriyle birlikte, piyasadaki benzinli otomobillerle rekabet edebilecek bir rakamla piyasaya çıkacak. Ancak Model 3’ün satışa çıktığının duyurulmasının ardından, şirketin fiziksel mağazalarının önemli bir kısmının kapatılacağı açıklandı.

Tesla’nın kaç mağazayı kapatacağı henüz bilinmiyor. Tabii bu kapatmalarla birlikte kaç kişinin de işten çıkarılacağı akıllarda soru işareti bırakyır. Ancak önümüzdeki birkaç ay içinde bunların belli olacağı ifade söyleniliyor. Tesla, çok yoğun ziyaretçi trafiği olan bir kaç bölgedeki mağazalarını araçlarını sergilemek için açık olarak tutacak.

Ancak mağazaların büyük kısmının kapatılacağı ve satışların internet üzerinden satılacağı düşünlüyor. Tabii çok sayıda mağazanın kapatılması, şirketin önemli miktarda tasarruf etmesine de imkan tanıyacak.

Benzer Yazılar

Otonom Araç Devrimi Artık Çok Yakın!

TeknoBalta

Ford,Tesla Ve Google Savaş Açtı!

TeknoBalta

Kenan Sofuoğlu Bu Seneki ilk Yarışını Bitiremedi!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster