TeknoBalta
Oyun Haberleri

Tetris Oynamanın Faydaları

Tetris Oynamanın Faydaları

Yeme İçme İsteği

30 öğrencide yapılan bir araştırma tetrisin iştahı azalttığını kanıtlamış.Gün içinde belli bir zaman tetris oynayan kişilerde daha az yemek yeme gözlemlenmiş.Ayrıca bazı kötü alışkanlıklara da iyi gelmiş.Örneğin alkol ve benzeri tüketimleri de buna bağlı olarak azalmış.Kısacası tetris oynamak vücudumuza bile yararlıymış.

Refleksler

Eğer zamanında tetrisi oynamış veya hala oynayan biriyseniz tetrisin ilerleyen zamanlarda zorlaştığını bilirsiniz.Bu zor kısımda tetris oynayanların reflekslerini geliştirmesinde yardımcı oluyor.Daha hızlı ve ani tepkiler hamleler yapmanızı geliştiriyor.

Hafıza

Tetris oynamın hafızaya iyi geldiği kanıtlanmış durumda.Belli miktarda tetris oynayan kişiler hafızalarını daha iyi kullanmaktalar.Yaşadıkları gördükleri her şeyi daha hızlı ve kalıcı bir şekilde hafızalarına kaydedebiliyorlar.Geçmişi daha çabuk hatırlıyorlar.Hafızanızı geliştirmek istiyorsanız Tetris oynamak işe yarayacaktır.

Analitik Düşünme

Tetris oynayan kişiler daha hızlı düşünme özelliğine sahip oluyor.Bu kişiler daha analitik ve detaylı düşünmeye başlıyor.Bazı sorunlarda ve durumlarda daha hızlı karar veriyorlar.Ayrıca bir sorunu çözmekte daha hızlı ve düzgün sonuçlara ulaşıyorlar.Yani kısacası beyin sürekli dinç kalıyor.

Gözler

Tetris oynamanın gözlerde bile olumlu etkisi var.Tetris oynayan kişiler iki gözünü de sürekli olarak kullanıyor.Buda göz tembelliğini ciddi oranda önlemektedir.Daha detaylı görme ve buna bağlı olarak küçük detayları fark edebilme yeteneğini de arttırıyor.

Stres

Özellikle yapılan bir araştırmada önceden travma yaşayan kişilere tetris oynatılmıştır.Travma sonucu ortaya çıkan stresin azaldığı gözlemlenmiştir.Tabi bu durum sadece bu kişiler için geçerli değil.Herkes için geçerli.Günümüzde çoğumuz ister istemez stres altında kalıyoruz.Tetris oynamak strese gerçekten iyi geliyor.

Benzer Yazılar

Rockstar GTA V Oyuncularına 250.000 Dolarlık Oyun İçi Para Veriyor

Mertianz

American Truck Simulator Sistem Gereksinimleri

Mertianz

Super Mario’nun Efektleri Gerçek Olsaydı!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster